SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Çan’a müjde 4 YILLIK FAKÜLTE KURULDU (26.07.2022)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan Uygulamalı Bilimler Fakültesi resmen kuruldu. 4 yıllık fakültenin kurulması ile ilgili karar Çan ilçesinde sevinçle karşılandı.
Haber Giriş Tarihi: 26.07.2022 13:07
Haber Güncellenme Tarihi: 26.07.2022 13:13
https://www.kaleninsesi.com
kapak resmi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre ÇOMÜ’de yeni kurulan fakültelerden birisi "İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi" olurken, ÇOMÜ’de Fen Edebiyat Fakültesi’nin yerine ise Fen Fakültesi kuruldu. Yayınlanan Resmi Gazete’de ayrıca Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin de kurulduğu bildirildi.

İskenderoğlu; “Hayırlı olsun”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin sadece Çan’a değil, bölgenin de kalkınmasına öncülük edeceğini söyledi. İskenderoğlu; “Sadece Çan’ımızın değil, bölgemizin de kalkınmasına öncülük edecek Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan Uygulamalı Bilimler Fakültesinin kurulmasına dair karar Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Resmi Gazetede yayınlandı. Hayırlı olsun” dedi.

Şahin; “Çanımız 4 yıllık fakültesine kavuştu”

Çan ilçesinin 4 yıllık fakültesine kavuştuğunu belirten AK Parti Çan İlçe Başkanı Ömer Şahin; “26/07/2022 Salı günü yayınlanan Resmi Gazete ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çan Uygulamalı Bilimler Fakültesi resmen kuruldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çanakkale Milletvekillerimiz Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu’na, Rektörümüz Sedat Murat’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Çan’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu. 

Gürhan Kökçak

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar