istanbul escort

aksaray haber

Zorluklarda Pes Etmemeliyiz (15.07.2020)

Son Güncelleme : 15 Temmuz 2020 11:07
Zorluklarda Pes Etmemeliyiz (15.07.2020)

Çanakkale Ateşi Spor Kulübü Milli sporcusu Hatice Karaoğlan hedeflerini anlattı.

Çanakkale Ateşi Gençlik ve Spor Kulübü Milli sporcusu  Hatice Karaoğlan sporculuk hayatından da, normal hayatta da bir çok zorluklarla karşılaşılabileceğini, ilk zorlukta pes etmek yerine azimle hedeflere yürümenin en doğru karar olduğunu ifade etti.

Milli Sporcu Hatice Karaoğlan’ı Milli sporcu ve antrenör Necati Ateş çalıştırıyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

HATİCE KARAOĞLAN:  Merhaba. Ben Hatice Karaoğlan . 21 Eylül 2002 doğumluyum. Bu yıl Avukat İbrahim Mutlu Anadolu Lisesinden mezun oldum bu sporla 3. senedir uğraşıyorum . Mücadele sporlarına  2017 yılının eylül ayında başladım ve hayatımın en büyük dönüm noktası oldu.

 SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI ?

HATİCE KARAOĞLAN: Beni bu spora yönlendiren ve en büyük katkısı olan kişi antrenörüm, bir gün tesadüfen karşılaşıp bana tavsiye etti önceden voleybol sporuyla ilgileniyordum fakat pek ilerleme kaydedemeyince bu spora yönelmeye karar verdim.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ ?

HATİCE KARAOĞLAN:  İlk müsabakama çıktığımda çok heyecan ve stres yapmıştım çünkü ilk branşım kickbokstu ve Kyokushine geçeli 2 hafta olmuştu ve 2 hafta sonra maça çıkmıştım tam olarak teknik taktiği , terimleri falan bilmediğim için stres yapmıştım fakat zamanla bunu aştım

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

HATİCE KARAOĞLAN: Çalışma ortamımız çok güzel gerek salonlarımız , malzemelerimiz hepsi tam. Hocamız ,çalışma gruplarımız hepsi çok iyi.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ ?

HATİCE KARAOĞLAN: Okulla sporu yönetmekte ilk başta çok zorlandım özellikle maç zamanlarında ama sonradan yavaş yavaş düzeni oturtuyorsunuz o yüzden şu anlık okul ve sporu bir arada yürütmek zor olmuyor.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI ?

HATİCE KARAOĞLAN: İlk başta tabiki de antrenörümü örnek alıyorum onun gibi uzun yıllar boyunca spor yapmak ve dövüşmek istiyorum onun dışında Muhammad Ali’yi örnek alıyorum.

MÜCADELE  SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

HATİCE KARAOĞLAN: İlk başladığımda pek zorluk yaşamadım. Şuan ki en büyük zorluğum sakatlığım. Ama iyileşip daha güçlü bir şekilde maçlara dönmeyi umuyorum.

MÜCADELE SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR ?

HATİCE KARAOĞLAN:  Başarmayı gerçekten istiyorsanız bahane üretmemeli ve gerçekten sıkı çalışmanız lazım çünkü siz 1 çalışıyorsanız rakipleriniz 3 çalışıyor o yüzden onlardan fazla çalışmanız lazım ve önünüze çıkan ilk zorlukta pes etmeyip daha da hırs yapmanız lazım.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ ?

HATİCE KARAOĞLAN: Antrenmanlarımız ısınma , teknik taktik ve soğuma olarak 3 bölüme ayrılıyor bazı günler istasyon çalışmaları bazen farklı kondisyon antrenmanları yapıyoruz.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ ?

HATİCE KARAOĞLAN:  Maça çıkmadan en az yarım saat önce ısınmaya başlarız. Psikolojik olarak kendimi hazırlamaya başlarım. Her türlü olasılığı düşünürüm ve kendimi motive etmeye çalışırım. Maçtan önce çok stres yaparım fakat maça 1-2 dakika kala bütün stresim gider ve sadece maça odaklanırım.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ ?

HATİCE KARAOĞLAN: Müsabakaya çıktığımda bu zamana kadar yaptığım antrenmanlar, ailemin ve antrenörümün üzerimde ki emekleri aklıma geliyor ve bu beni motive ediyor. Maçta sadece antrenörümün verdiği taktiklere odaklanmaya çalışıyorum.

MÜCADELE  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR ?

HATİCE KARAOĞLAN: Mücadele sporcusu olmanın en önemli tarafı bence hem psikolojik hem de fiziksel olarak güçlü olabilmek. Maçlara kendini psikolojik olarak iyi hazırlamak gerekiyor. Fiziksel olarak da tabiki aynı şekilde. Acıyı hissetmemek seni daha iyi motive ediyor.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

HATİCE KARAOĞLAN:  Ailem bireysel bi spora başlamamı çok istiyordu ve bu spora başladığımda çok sevindiler. Ama annem bazı ufak sakatlıklarımda bile çok korkuyor. Maçlara çıkacağım zaman benden daha çok stres yapıyor ama ailem de bu konuda beni destekliyor.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER?

HATİCE KARAOĞLAN: Bu sporda ki hedefim Dünya şampiyonasında 1. olup istiklal marşımızı okutup bayrağımızı en üstlerde dalgalandırmak istiyorum.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR ?

HATİCE KARAOĞLAN:  Gecen sene Kyokushin Türkiye ve Avrasya şampiyonalarında 3.lüklerim, Bandırma da düzenlenen etap maçında 2.lik, Kickboks bölge şampiyonasında 3.lük ve il şampiyonluğum bulunmakta

Etiketler: kickboks çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler