ZEHİR TACİRLERİNE NARKOTİK TOKADI 07.10.2019

07 Ekim 2019 16:15
ZEHİR TACİRLERİNE NARKOTİK TOKADI  07.10.2019

Çanakkale Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerde uyuşturucu madde satışı yapan ve kullanan şahıslara yönelik sürdürülen operasyonlarda 1 kişi tutuklandı.

27 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında “Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan 26 şüpheli şahıs, “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan da 2 şahıs gözaltına alındı. “Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak” suçundan 1 şüpheli ve “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçundan da 1 şüpheli şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 1 şüpheli hakkında da yurt dışına çıkış yasağı tedbir kararı uygulandı.

 

Yapılan yakalamalar neticesinde şüphelilerden 132,77 gram sentetik kannabinoid (bonzai), 6,67 gram esrar ve 134 adet ecstasy hap maddesi ve 3 bin 165 lira para ele geçirildi, tüm maddelere ve paraya el konuldu.

 

OKUL KİTAPLARI ARASINDA ZEHİR SATIYORLAR

 

Öte yandan, polis ekiplerinin yaptığı operasyonlarda ele geçirilen malzemeler arasında ilkokul 3 sınıfı Türkçe kitabı ise dikkat çekti. Zehir tacirleri, esrar ve diğer uyuşturucu maddeleri bu kitabın sayfalarını kullanarak satış yaptıkları tespit edildi.

UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler