istanbul escort

aksaray haber

Yılmaz; “Virüs adamıza ulaşmadan bu günlere gelebildik” (04.05.2020)

04 Mayıs 2020 15:32
Yılmaz; “Virüs adamıza ulaşmadan bu günlere gelebildik” (04.05.2020)

Bozcaada ilçesinde koronavirüs vakası görünmedi. Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz, “Şu ana kadar adamızı viral salgın tehdidine karşı korumak yönünde alınan tüm karar ve önlemlere göstermiş olduğunuz uyum, hassasiyet ve gönüllü işbirliğiniz sayesinde; virüs adamızda ulaşmadan bu günlere gelebildik” dedi.

Koronavirüs ile mücadelede tedbirin elden bırakılmaması gerektiğini belirten Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz; “Şu ana kadar adamızı viral salgın tehdidine karşı korumak yönünde alınan tüm karar ve önlemlere göstermiş olduğunuz uyum, hassasiyet ve gönüllü işbirliğiniz sayesinde; virüs adamızda ulaşmadan bu günlere gelebildik. Sizlere Belediye Başkanınız olarak minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başarının aslan payı sizlere aittir. Ancak her konuşmamda ısrarla tekrar ettiğim gibi henüz süreç ve tehdit halen devam etmektedir. Her ne kadar ülkemizdeki tablo memnuniyet verici olarak iyiye gitmekte ise de, bu halkımızda bir erken bahar havası yaratmamalı, bizleri asla rehavete düşürmemelidir. Son günlerde ülkemizde, daha nadir de olsa ilçemizdeki gözlemlerimiz, ne yazık ki, biraz gevşeme ve rehavet yaşandığı yönündedir” dedi.

“Yolumuz uzundur. Tehdit devam etmektedir”

“Gözlemlerimiz, bu açıklamayı zorunlu kılmıştır. Yolumuz uzundur. Tehdit devam etmektedir” diyen Başkan Yılmaz; “Ortak kullanım alanlarında maske kullanımına ısrarla devam edilmedir. Sosyal mesafe bulunduğumuz her ortamda mutlak suretle uygulanmalıdır. İlçemize yeni gelenler komşularımız, 14 gün sosyal izolasyon kuralına hassasiyetlerini arttırarak uymaya devam etmelidirler. Hem yerel yönetim olarak bizler, hem kaymakamlığımız Vefa Sosyal Destek Grubu vasıtasıyla her türlü ihtiyacınızda sizlerin yanınızdayız. Kişisel hijyen ve temas sonrası dezenfeksiyondan zafiyet gösterilmemelidir. Kısacası; hem şahsi, hem de belediye başkanı olarak düşüncem; alınan tüm tedbir kararlarının anlamlı bir süre daha kesinlikle gevşetilmeden devam ettirilmesi yönündedir. Bu başarıyı nasıl ülke genelinden önce tedbirleri uygulamaya başlamamız sayesinde yakaladıysak; normalleşme sürecindeki karar ve uygulamalarımızı da ülke genelinden bir kaç adım geride durarak hayata geçirebilirsek, gerçek ve kalıcı başarıya ancak o zaman ulaşabiliriz. Normalleşme sürecini de şu ana kadar olduğu gibi sabır, akıl ve bilimsel düşünce ışığında mümkün olduğunca etap etap düşünerek tamamlayacağız. Biz yerel yönetim olarak bu süreci bu şekilde geçirmekte kararlıyız” şeklinde konuştu.

“Güzel ve güneşli günler yakında”

Başkan Hakan Can Yılmaz sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Benim sayın Kaymakamımız başta olmak üzere tüm karar vericilerin de aynı fikirde olduklarına olan inancım tamdır. Çünkü aldığımız tüm tedbirlerin sadece ve sadece Bozcaada Halkı'nın ve Bozcaada sevdalılarının huzur, sağlık ve her yönden iyiliği için alındığı kesinlikle unutulmamalıdır. Cumartesi günü ülke basının neredeyse tamamında Bozcaada konuşuldu. Tüm paydaşların ve halkımızın duyarlılığı takdir edildi. Hepimiz elbette çok mutlu olduk, gurur duyduk. Ancak bu haberler bir yönden de normalleşme sonrası süreçte Bozcaada'nın cazibesini ve adaya olan talebi de arttıracağından; hem yönetici ve karar verici olarak bizlerin, hem de esnafımızın ve halkımızın da sorumluluğunu bir kat daha arttırdı. Ben yaşanan gurur yanında, büyük resmi böyle görüyorum, herkesin de öyle okuması gerektiğini düşünüyorum. Bir günü, bir hafta sonunu, bir ayı ya da bir sezonu kurtarmak adına yapılacak acele uygulamaların; alınacak acele kararların; hem gelecekle ilgili hiç istemediğimiz bir takım sonuçlar doğurmasına; hem de hep beraber gösterdiğimiz olağanüstü sabır ve özveriyi bir anda heba etmesine müsaade etmemeliyiz. Bozcaada kökleriyle, doğasıyla, mimari dokusuyla, kültürü sanatıyla ve en önemlisi güzel insanlarıyla harikulade bir yer. Hiç şüphesiz hep de öyle kalacak. Değişen yeni dünyada bu nadide özellikleri ile ülke, hatta dünya çapında tercih edilen bir yer olacak. Belki de yıllardır özlediğimiz ve hayal ettiğimiz Adamızı yormayan, ada halkıyla barışık, kaliteli, butik, tematik turizm için büyük bir fırsat olacak. Güzel ve güneşli günler yakında. Aynı sabır ve akılla devam edeceğiz. Ve inanın, birlikte başaracağız.”

Gürhan Kökçak

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler