istanbul escort

Yılmaz; “Personelimin sonuna kadar arkasındayım” 19.02.2020

Son Güncelleme : 19 Şubat 2020 14:02
Yılmaz; “Personelimin sonuna kadar arkasındayım”  19.02.2020

Geyikli eski Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, köpeklerin zehirlenerek öldürülmesiyle ilgili kendisine yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi.

Geyikli’de meydana gelen köpek ölümleri olayına isminin karıştırılması üzerine basın açıklaması yapan eski Belediye Başkanı Ercan Yılmaz; “Köpek katliamına ilişkin tepkimi dile getirmek için hiçbir kurumu karalamadan ve hiçbir kişiyi incitmeden bu olayı sosyal medyamda paylaştım. Ve burada üzüntümü dile getirdim. Hiç kimseyi de suçlamadım. Paylaşım hala sosyal medyada durmaktadır. Bu paylaşımı da asla kaldırmayacağım. Bu paylaşımda belediye yaptı ya da belediye çalışanları yaptı diye bir ithamda da bulunmadım. Emin olmadığım bir konu hakkında asla bir ithamda bulunmam. Eğer emin olsaydım bunu söylemekten çekinmezdim” dedi.

“Fakat benim paylaşımımdan sonra olay öyle bir hale geldi ki, bunu yapanların failleri de bulundu, bugüne kadar bunu yapanlar hakkında da iyi ya da kötü bir kelime hiçbir şekilde kullanmadım” diyen Yılmaz; “Bu olay mahkemeye aksettirilmiş. Şu anda bir araştırma aşamasında, bu konuyla ilgili konuşmak zaten doğru da olmaz. Bu olayı yapanlar olduğu halde bazı çıkar grupları neredeyse ‘Bu köpekleri Ercan Yılmaz öldürdü’ diyecekler bazıları da dedi zaten. Ben buna çok üzüldüm. Çünkü yapan belli. Bu insanlar birilerine destek olmak için saldırılarına devam ettiler” şeklinde konuştu.

“Keşke sizde doğruları öğrenseydiniz”

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’nun açıklamalarına karşılık, “Sayın Başkan keşke sizde doğruları öğrenseydiniz” diyerek cevap veren Yılmaz; “Sayın Başkan Mevlüt Oruçoğlu dün teşekkür ederken, bakıyorum bugün Darıköy’de şahsıma ait benim dönemimde meclis üyelerimi ve partimi de lekeleyerek cumhuriyet Halk Partisi döneminde de köpeklerin öldüğünü, Darıköy’de toplu köpek mezarları olduğunu dile getirdi. Geyikli’nin karmaşaya, kaosa ve birbirini çekememezliğe vakti yok ve zamanı da yok. Sayın Başkan ‘kafama sıkarım’ gibi sözler gerçekten bir yöneticiye, bir belediye başkanına yakışmıyor. Sizi en iyi ben anlıyorum. Çünkü sizden önceki belediye başkanı bendim. Kanalizasyon ile uğraşıyorsunuz, çöpüyle ve yoluyla uğraşıyorsunuz, gerçekten işiniz zor. Hata yapabilirsiniz, gün geldi bende yaptım. Sayın Başkan maalesef birilerinin lafına bakarak Darıköy de benim köpek öldürttüğümü ve Darıköy de toplu mezar olduğunu ima ettiniz. Nasıl bir milletvekiline siz keşke öğrenseydiniz derken, bende size buradan sesleniyorum, keşke sizde bir kere olsun beni çağırsaydınız da keşke sizde doğruları öğrenseydiniz. Bu konuda herkesten öncelikle sayın Başkandan ve kendi grubumdan sakin olmasını, olaya sükunetle yaklaşmasını ve mantık çerçevesinde hareket etmesini rica ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“O günkü personelimin sonuna kadar arkasındayım”

Geyikli’de 2017 yılında yaşanan köpek katliamına da değinen Ercan Yılmaz; “2017 yılında Geyikli’de bir köpek katliamı yaşandı. Biz bunun arkasını aradık ve şu anda ismini kullanmayacağım. Bir anaokulu öğretmeni olan kişinin eşi, hayvanlarına sahilde köpekler saldırmış ve bu kişi de o gece yada bir ara sokak köpeklerinin hepsini, hayvanları zarar gördüğünden dolayı koyunları ve keçileri neyi vasa tam bilmiyorum, bir gecede bir çok köpeği Geyikli’de katletti. Bu olayın üstü kapanmadı. Bu olayın içinde ne belediye ne de belediye personeli vardı. Açığa çıktı ama ben karar verme merci değilim. Ben hakim ve savcı değilim. Bu kişiyi suçlamak ve ceza vermek benim görevim değil. 2017 yılında bu kişinin öldürdüğü köpeklere ne oldu? O vatandaşın katlettiği köpeklerin ne olduğunu, Ezine çöplüğüne mi atıldı, başka bir yere mi kaydırıldı, yoksa başka bir yere gömüldü mü, ya da Darıköyde bir mezar açılarak gömüldü mü onu dahi bilmiyorum. Bilmiyorum derken, belediye ekiplerimiz muhtemelen o kişinin öldürdüğü köpekleri toplamıştır, ya gömmüştür ya atmıştır. Ben 2017 yılında belediye personelinin böyle bir şeye karışmadığına eminim. Tabi ki belediye görev olarak bunları toplayacak ve sokaklardan kaldıracak. Ben o günkü personelimin de ne olursa olsun sonuna kadar arkasındayım” dedi.

 

 POLAT PORTAKAL

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler