istanbul escort

YILDIZ:” İMAM HATİP DÜŞMANLIĞI CHP’NİN GENLERİNE KADAR İŞLEMİŞ” 10.11.2019

10 Kasım 2019 09:28
YILDIZ:” İMAM HATİP DÜŞMANLIĞI CHP’NİN GENLERİNE KADAR İŞLEMİŞ” 10.11.2019

AK Parti İl Başkanı Av. Gültekin Yıldız’da Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı Belediye Meclisi’ndeki imam hatip okullarıyla ilgili açıklamalarından dolayı kınadı. Yıldız, “Maalesef CHP genlerine kadar işlemiş bu imam hatip düşmanlığından kurtulamıyor, 30 bin nüfusu olan Esenler mahallesinde 2 yıldır atıl bir binanın tadilatla 140 öğrenci kapasiteli bir imam hatip ortaokulu olarak değerlendirilmesine dahi tahammül edemiyor” dedi.

Başkan Yıldız yaptığı yazılı açıklamada; “Biz 28 Şubat'ta imam hatipleri kapatan, okulların önüne polis koyup baş örtülü öğrencileri okula aldırmayan, baş örtüsünü savunan öğretmenleri meslekten atan, kat sayı düzenlemesiyle imam hatiplerin tercih edilmemesini hedefleyen,   Çanakkale'de Esenler Mahallesinde imam hatip lisesi olarak projelendirilen binayı bittiğinde ticaret lisesine veren Çanakkale İmam Hatip Lisesine ve öğrencilerine çok gören bu zihniyeti ve siyasi işbirlikçilerini çok iyi tanıyoruz” dedi.

 “CHP Oylarıyla Reddedildi”

 2018 yılında Belediye Meclisi’nde Esenler Mahallesi’ne imam hatip ortaokulu yapılmasına CHP’nin ret oylarıyla izin verilmediğini belirten Yıldız, “2018 yılında Çanakkale Belediye Meclisine Esenler Mahallesinde diyanete ait bir arsaya imam hatip ortaokulu yapılması talebiyle gelen imar dosyası bizim kabul oylarımıza karşılık CHP oylarıyla reddedilmiştir. Ülgür Gökhan ve CHP Esenlerde imam hatip yapılmasını bizzat engellemiştir, Sayın Gökhan Esenlerde imam hatip okulu istememektedir. Toplumdan tepki görecekleri için bu durumu ifade edememekte çeşitli bahaneler uydurarak imam hatiplerin Çanakkale'de önünü kesmeye çalışmaktadırlar. Tek tip insan yaratma gayretinde olan, ailelere ve öğrencilere evinin yakınında alternatif eğitim türlerinden istediğini seçme imkanı sunmayan, din eğitimine mesafe koyan, ehil insanlarca verilen din eğitimine vatandaşın ulaşmasını zorlaştıran bu faşist anlayış, FETÖ’cü kafa yapısının, FETÖ’cü davranışın ta kendisidir. İş imam hatip olunca her yere imam hatip lisesi açılıyor diyen Ülgür Gökhan biri Kepezde olmak üzere Çanakkale'de toplam 2 adet imam hatip lisesi olduğunu, 6881 lise öğrencisinin sadece 500'ünün yani %7,27 sinin imam hatip lisesine gittiğini sanırım bilmemektedir. Ya da bilmekte ama %7 lik tercih oranını bile imam hatip okulları için çok görmektedir” diye konuştu.

 “Okulları Karıştırdı”

 Başkan Yıldız açıklamasının devamında; “Ben gezen bir insanım... Esenlerde bir tane düz lise yok" diyen Ülgür Gökhan Esenler diye hangi mahalleyi gezmiştir? Bugün Esenlerde Ali Haydar Önder Anadolu Lisesi ve şehrin en donanımlı okullarından biri olan Vahit Tuna Anadolu Lisesi düz lise hizmeti vermektedir. Ali Haydar Önder Anadolu Lisesinin yanında arsa var, yıllardır gidip gelir söylerim bunu büyütün " diyen sayın Gökhan AK Parti döneminde yapılan eğitim yatırımlarından bi haberdir. AK Parti iktidarında sadece Çanakkale Merkezde 461 derslikli 30 okul yapılmıştır. Yine Çanakkale merkezde 78 derslikli 6 okulun yapımı da devam etmektedir. Birçok ilde ilçede örneği var, belediyeler de okul yapıyor.17 yıldır Belediye Başkanısınız her yıl 300-350 milyon TL gibi bir bütçe elinizden geçiyor, vatandaşın parasını har vurup harman savuruyorsunuz. Bütçenizden her yıl % 1 tasarruf etseniz bugüne kadar Çanakkale'ye 17 tane okul yapardınız. Keşke gidip gelip arsayı göstereceğinize bir okul da siz yapsaydınız adını da Esenler Çanakkale Belediyesi Lisesi koysaydınız. Kusura bakmayın hep söylediğim gibi Ülgür Gökhan'lı yıllar bu şehrin kayıp yıllarıdır. Malesef göreviniz bittiğinde sizle ilgili akılda kalacak şey yaptığınız bir eser değil, kimseye faydası olmayan siyasi polemikleriniz ve nezaketsiz Çanakkale'ye hiç mi hiç yakışmayan diliniz, üslubunuz olacaktır” şeklinde konuştu.

 

HABER MERKEZİ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler