kizilay escort

Yerel Liglere Koronavirüs Engeli (20.03.2020)

Son Güncelleme : 20 Mart 2020 10:03
Yerel Liglere Koronavirüs Engeli (20.03.2020)

Çanakkale’de Süper Amatör ve 1. Amatör lig dahil tüm ligler ertelendi.

Tüm Dünya’yı saran Koronavirüs salgını Dünya ve Avrupa’da hemen hemen tüm futbol liglerini ertelerken, son olarak Türkiye’de futbol ligleri ileri bir tarihe ertelendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu  başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda halen oynanmaya devam eden Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1.Amatör Lig, 2. Amatör Lig ile U19 kategorisi müsabakaları ileri bir tarihe ertelendi.

Daha önce yapılan açıklamada  Türkiye Futbol Federasyonu 13 Mart 2020 tarihli genelgesi ile Korona Virüsüne karşı tedbir amaçlı Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Liglerde Büyükler Kategorisinde oynanan Süper Amatör, 1.Amatör, 2.Amatör müsabakaları ile U19 Kategorisi 1. ve 2. Amatör kümeleri hariç diğer tüm kategorilerdeki müsabakaların ve Türkiye Şampiyonalarının 2019-2020 sezonunda sonlandırdığını duyurmuştu.

Türkiye genelinde Tüm futbol liglerinin ertelenmesinin ardından hafta sonu Çanakkale Süper Amatör liginde ve 1.Amatör liginde oynanacak olan karşılaşmalar ileri bir tarihe ertelendi.

Çanakkale Süper Amatör liginde Pazar günü ligin kaderini etkileyecek olan Ezinespor-Adaspor karşılaşması oynanacaktı. Yine Çanakkale 1.Amatör liginde ise şampiyonu  belirleyecek olan Kocatepespor-Güneylispor ve Tarımspor-Barbarosspor karşılaşmaları oynanacaktı.

Etiketler: süper amatör çanakkale futbol

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler