YENİLİKÇİ ARAŞTIRMALAR KONGRESİ BAŞLIYOR (12.12.2021)

Son Güncelleme : 12 Aralık 2021 12:12
YENİLİKÇİ ARAŞTIRMALAR KONGRESİ BAŞLIYOR (12.12.2021)

Yolcu, yenilikçi yaklaşımlarda görsel kültür ve sanat eğitimi verecek.

Kosova Eğitim Araştırmaları Derneği (KEAD) tarafından organize edilen II. Uluslararası Eğitimde Yenilikçi Araştırmalar Kongresi (ICIRE 2021) bugün başlıyor. Online devam edecek olan kongrede ÇOMÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi. Enver Yolcu, ‘Yenikçi yaklaşımlar bağlamında görsel kültür ve sanat eğitimi’ başlıklı sunumunu gerçekleştirecek.

Kosova Eğitim Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen II. Uluslararası Eğitimde Yenilikçi Araştırmalar Kongresi (ICIRE 2021) bugün başlıyor. İki gün sürecek olan kongrede uzaktan eğitim ve hibrit eğitim modeli uygulayan tüm akademisyenlerin, öğretmenlerin ve araştırmacıların bilimsel çalışmalarıyla bir araya gelmesi, deneyimlerin paylaşılması ve sürecin değerlendirilmesi amaçlanıyor. Akademik ve sanat camiasının sevilen ismi ÇOMÜ Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Dr. Öğr. Üyesi. Enver Yolcu, 13 Aralık Pazartesi günü Türkiye saati ile 12:30’da ‘Yenikçi yaklaşımlar bağlamında görsel kültür ve sanat eğitimi’ başlıklı sunumunu gerçekleştirecek.

YOLCU, “BÜYÜK BİR GÖRSEL KÜLTÜR OLUŞUMU VAR”

Yolcu, “Yenilikçi yaklaşımlar bağlamında görsel, kültür ve sanat eğitimi başlığı ile konuşma yapacağım. Benim ele aldığım konu çevremizi kuşatan, görsellikle ilgili oluşmuş olan görsel dünya ve büyük bir görsel kültür oluşumu var. Bu oluşumu yadsımadan değişik alanlarda araştırmaları sürekli olarak yapılıyor. Çeşitli alanlarda olduğu gibi sanat tarihi ve sanat eğitimi alanlarında da var. Bu görsel kültürün sanat eğitimine yansımaları ve görsel kültür üzerinden sanat eğitimi uygulamalarının nasıl yapılabileceği ve nasıl bir etkisi olabileceği üzerinde bir konu ele alacağım” dedi.

Bilimsel konulara yer verilecek

Yüz yüze ve online sunumlar ile gerçekleşecek kongre Kosova Eğitim Araştırmalar Derneği (KEAD),  Türkiye Eğitim Araştırmaları Birliği Derneği işbirliğiyle düzenleniyor. Günümüzün en önemli sorunlarından olan “Uzaktan Eğitim”, “Hibrit Eğitim”,  “Öğrenme  Süreci”, “Uzaktan Uygulamalı Bilimler Eğitimi”, “Doğa Bilimleri Eğitimi”, “Ölçme ve Değerlendirme”, “Ödev ve Kontrolleri”, “Devamsızlık ve Ders Takip Süreçleri”, “Teknoloji ve Olanakları”, “Öğrenci Memnuniyeti”, “Dezavantajlı Gruplar”, “Uzaktan Eğitimin Olumlu ve Olumsuz Yönleri” başta olmak üzere özellikle Z kuşağı ile ilgili tüm bilimsel çalışmalara kongrede yer verilecek. Tüm dünyayı etkileyen eğitimde yeni modellerin ortaya çıkabileceği bu ortamda her kademeden eğitimci ve akademisyenleri ile politika üretenleri bir araya getirmek misyonu ile yola çıkan kongrenin dili ise İngilizce, Arnavutça ve Türkçe olacak.

Damla YELTEKİN

Kaynak : www.kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler