istanbul escort

Yenice MYO’da Seminer 29.11.2019

29 Kasım 2019 09:41
Yenice MYO’da Seminer 29.11.2019

Yenice Meslek Yüksekokulu’nda “Kaz Dağları Ballarının Kalite Özellikleri“ konulu seminer gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yenice Meslek Yüksekokulu’nda “Kaz Dağları Ballarının Kalite Özellikleri“ konulu seminer gerçekleştirildi. Yenice Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü Öğr. Gör. Dr. Seda Özdikmenli Tepeli ve Öğr. Gör. Zişan Çölgeçen tarafından düzenlenen seminere Yenice İlçe Tarım ve Orman Müdürü ve personeli, Çanakkale İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve yüksek gıda mühendisi katıldı.

Yenice İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi İdris İnan “Yenice’de Arıcılık, Arıcılık Destekleri ve İlgili Yönetmelikler” ile ilgili sunumunun ardından Çanakkale İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cahit İleri “Çanakkale’de Dünden Bugüne Arıcılık” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Seminer Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Murat Zorba’nın “Balın Kalite Özellikleri” adlı sunumuyla devam etti. Son konuşmacı Yüksek Biyomühendis Emrah Yalaziyüksek lisans tezi kapsamındaki çalışma sonuçlarını “Kaz Dağları Salgı Ballarının Kalite Parametreleri” adlı sunum ile bal üreticilerine aktardı.

Katılımcılara Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Daire Başkanlığı tarafından gönderilen “Arıcılık” kitapçıkları dağıtıldı. Sunum sonunda bal üreticilerinin soruları konuşmacılar tarafından yanıtlandı.

Program Yenice Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mevlüt Ceylan’ ınbütün konuşmacılara teşekkür belgelerini sunması ile sona erdi. FUNDA FİGEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler