Yeni marka, yeni heyecan (17.12.2021)

17 Aralık 2021 08:41
Yeni marka, yeni heyecan (17.12.2021)

Her zaman olumlu ve pozitif düşünceyle hareket eden Nurteks Firmasının sahibi Nur Aka, yeni markası için gün sayıyor. Aka, online satış platformlarına yönelik başlattıkları çalışmada sona geldiklerini dile getirerek, “Yeni markamızla, bir satış ağında satışa başlayacağız. Markamız da sürpriz olsun” dedi.

Çanakkale tekstil sektörünün önde gelen isimlerinden Nurteks, 1994 yılından bu adından başarı ile söz ettirmeye deva ediyor. Başarılı işlere imza atan Nurteks, modern teknolojiyle donanmış tesislerinde dünya markaları için hazır giyim üretimi yapmasının yanı sıra kendi markasını oluşturmak için hazırlanıyor. Ürün kalitesi ve tasarımlarıyla hem Türkiye’de hem de dünya pazarında vazgeçilmez olan Nurteks, yeni bir marka ile dünyaya açılmaya hazırlanıyor. Nurteks firmasına ismini veren Nur Aka, pandemi başlangıcından bu yana zorlu bir süreçten geçmelerine rağmen çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini aktardı.

“BU SÜRECİ ÜRETEREK GEÇİRDİK”

Müşterileri ile pandemi sürecinin ardından tekrar yüz yüze görüşmeye başladıklarını kaydeden Aka, “Geçtiğimiz dönemlerde koleksiyon hazırladıktan sonra müşteri ile bir araya gelip sunumunu gerçekleştiriyorduk. Müşterilerimizin seçmeleriyle imalat yapıyorduk. Bu süreçte yüz yüze görüşmeleri bir kenara bırakalım aile içi görüşmeler bile sınırlanmıştı. Dijital ortamdan yaptığımız sunumlarla bu süreci üreterek geçirdik. Çok mu zorluydu? Çok zorluydu. Çalışanlarımızın sağlığı da bizim için çok önemli. Mesafe ve hijyen açısından çok titizlikle bu süreci geçirdik. Çok şükür en ağır olduğu dönemde şükür hiç hasta olmadan bu süreci geçirdik. Bu iki yıllık süreçte herkes kendi ülkesinde kapanmak durumunda olduğu için görüşmeler sekteye uğramıştı. Business to business görüşmelerimiz başladı. İhracat yaptığımız ülkelerden dönem dönem müşterileri gelir ve İstanbul tekstil ve ihracatçılar birliğinde buluşurduk. Bu görüşmelere yeniden başladık” dedi. Pandemi sürecinde Türkiye’de de online satışa ağırlık verdiklerini kaydeden Aka, “Bunun için çalışmalar yaptık. Türkiye içi satışımız birçok online olarak artış göstererek devam ediyor” dedi.

BELKİ DE BİZ İLKTİK…

Pandemi başladığında maskeli bluz üretimleri ile dikkatleri üzerine toplayan Nurteks Firmasının sahibi Nur Aka, “Belki de ilk maske üretiminde maskeli bluzları, maskeleri biz başlattık. Maskeli bluzlar sattık. Daha sonrasında çok gördüm ama belki de bir ilktik. Hem yurt dışında hem de yurt içinde bu ürünlerimiz ilgi gördü. Hijyenik olması, yıkanabilir olmasının yanı sıra doktorlarında önerebildiği bir maskeydi. Maskeli yaşam devam ettiği sürece kalabilmek anlamında maske takmaya devam edeceğiz. Bizde maske üretimi yapıyoruz satışı devam ediyoruz” sözlerine yer verdi.

EMİN VE GÜÇLÜ ADIMLARLA…

Attığı güçlü ve emin adımlarla dikkatleri üstünde toplayan Aka, “Kontrolsüz risklerden her zaman kaçınmışımdır. Birçok kişinin sorumluluğu taşıdığımızı düşünerek biraz daha sağlamcı yaklaşımla ilerlerim. Risk almadan başarı gelmiyor. Bu hepimizin bildiği bir gerçek. Risk alarak devam ederek amaçlarımıza ulaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

“YENİ BİR MARKAMIZ DOĞUYOR”

Aka, sektörde yeni adımlar attıklarını ifade ederek, “Müşterilerimize, toptancılarımıza ihracatımız devam ediyor. Yurt dışında satış amaçlı yeni bir markamız doğuyor. Çok güzel bir adım daha attık. Birebir satışlarda da Avrupa’da online platformlara yönelik bir çalışma başlatmıştık. Sonuna geliyoruz. Bir satış ağında da satışa başlayacağız, yeni bir markamızla. Bu da sürpriz olsun. Tescilli bir marka koleksiyonlarını da yapıyoruz. Start verildi satış noktasına gelindi” dedi.

Damla YELTEKİN

 

 

Kaynak : www.kaleninsesi.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler