YENİ DÜZENLEMELER MECLİSTEN GEÇTİ

14 Mayıs 2018 09:30
YENİ DÜZENLEMELER MECLİSTEN GEÇTİ

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, borçların yeniden yapılandırılmasından yaşlılık aylığının arttırılmasına ve imar barışına kadar bir dizi yeni düzenlemelerin getirildiğini açıklamıştı.

Turan, emeklilere dini bayramlarda 1000’er TL ikramiye uygulaması getiren, kamuya olan borçları yapılandıran, imar barışı ve varlık barışı uygulaması sağlayan torba kanun tasarısının Genel Kurul’da kabul edilerek kanunlaştığını “hayırlı olsun” diyerek duyurdu.

Toplumun geniş bir kesimini ilgilendiren, Genel Kurul’da kabul edilerek meclisten  geçen  düzenlemeler kapsamında;  Ramazan ve Kurban bayramları öncesi emeklilere biner lira ikramiye verilecek. Üniversite öğrencilerine tekrar kayıt fırsatı, vergi ve prim alacakları yeniden yapılandırılacak. 266 TL olan yaşlılık aylığı 500 TL’ye çıkarılacak. Ruhsatsız, ruhsata aykırı görünen yapılara kayıt belgesi verilecek, yapı kayıt belgesi için emlak değeri üzerinden %3 para alınacak. İmar barışı ile yaklaşık 12 milyon konutun mülkiyet, imar ve ruhsat sorunu çözülecek. Bağkur borcu olan esnaf sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek.  İş yeri açmak isteyen 18-29 yaş arasındaki gençlerin 1 yıl boyunca  Bağkur primini devlet ödeyecek. Mesut Harput

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler