Yaşama Engel Olma!

Son Güncelleme : 20 Temmuz 2019 15:07
Yaşama Engel Olma!

Çanakkale’de artan trafik için geçici çözümler uygulamaya konuluyor ancak bu işlemler hayata geçirilirken ambulans, itfaiye ve kurtarma araçlarının geçiş güzergahları ne kadar dikkate alınıyor?

2019 yılında tüm Türkiye’de faaliyete geçirilen ‘Önce Yaya’ uygulaması Avrupa Birliği standartlarında ilerleme kaydetti. Çanakkale kent merkezinde artan trafik nedeniyle bazı yollar trafiğe kapanıyor, bazı binaların tadilatı nedeniyle hem kaldırımlar hem de yollar tek şeride düşüyor. Bunun gibi birçok sorunun yer aldığı kentte bir an önce trafik mühendisliği çalışmalarının faaliyete geçmesi gerekiyor.

Zamanla Yarış, Ölümle Sonuçlanmasın

Çanakkale 112 Acil Sağlık Servisi ambulansları aldıkları hasta ya da yaralıları bir an önce hastaneye ulaştırmak için normal illere göre 2 kat enerji sarf ediyor. Son birkaç gündür Atatürk Caddesi yeni belediye binası inşaatı mevkiinde artan trafik yoğunluğu nedeniyle ambulanslar siren çalmasına rağmen geçiş yapamıyor. Bu durum da gösteriyor ki Çanakkale İl Trafik Komisyonu yaptığı toplantılarda gerekli kararları alamıyor ya da alsa da çalışmaları hayata geçiremiyor.  Çanakkale trafiğinin büyük illerle yarıştığı son zamanlarda aynı zamanda araçların egzozlarından çıkan karbon salınımları da havayı büyük oranda kirletiyor. UTKU YAŞAR CÜCE  (ÖZEL HABER)

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler