ÜZEN, TRAKYA ABİGEM GENEL KURUL TOPLANTISI’NA KATILDI

07 Ağustos 2018 17:21
ÜZEN, TRAKYA ABİGEM GENEL KURUL TOPLANTISI’NA KATILDI

Trakya Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi A.Ş.’nin (Trakya ABİGEM) 2017 yılı Olağan Genel Kurulu Toplantısı yapıldı.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen ve Çanakkale Ticaret Borsası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen’in katılım sağladığı toplantıya, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale il ve ilçe oda/borsalarının başkanları, yöneticileri ve genel sekreterleri katıldı. 
Başkan Kaya Üzen, genel kurul toplantısı ile ilgili olarak şu aktarımlarda bulundu; “Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale oda/borsaları olarak kurucu ortağı olduğumuz ve üyelerimizin menfaatine yönelik danışmanlık hizmeti veren Trakya ABİGEM, Trakya Bölgesindeki oda/borsalara yönelik yeni uygulamalarla Trakya Bölgesi’ni ön plana çıkaracak adımlar atmaya hazırlanıyor.
Söz konusu toplantıda öncelikle, divan heyeti oluşturularak Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, İpsala Ticaret Borsası Başkan İbrahim Girgin, Babaeski Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Özün seçildi. Trakya ABİGEM A.Ş. Genel Müdürü Fatih Yaldız tarafından, 2017 yılı faaliyet raporuna ilişkin sunum yapıldı. Akabinde denetim kurulu raporunun okunması, 31 Aralık 2017 bilanço ve kar-zarar hesaplarının okunması-müzakeresi ve tasdiki, yönetim kurulunun ibrası, sermaye artışı ile dışarıdan ortak alınması gibi konular görüşüldü.”
Başkan Üzen ayrıca, Genel Kurulda 25 oda, borsa olarak üyeliği bulunan Trakya ABİGEM’e 2017 Genel Kurulu’nda Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın da katılmasıyla toplam ortak sayısı 26 olduğunu belirtti. Diğer yandan ABİGEM üzerinden Trakya oda-borsaların hizmetine açılacak olan Trakya Dış Ticaret İstihbarat Merkezi ve Trakya E-ticaret Platformu projelerinin detaylarının görüşülerek fikir alışverişinde bulunulduğunun altını çizdi. NECMİYE TARLASÜREN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler