kizilay escort

Uzaktan eğitim başlıyor (21.03.2020)

21 Mart 2020 14:44
Uzaktan eğitim başlıyor (21.03.2020)

Pazartesi günü itibariyle korona virüsü nedeniyle öne alınan ara tatil sona eriyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan korona virüsü önlemleri çerçevesinde, 23 Mart tarihinden itibaren artık uzaktan eğitim sistemine geçilecek. EBA sistemi oldukça yeni olduğu için, uzaktan eğitim ile okula devam edecek öğrenciler ve velileri, EBA şifre alma işlemi, giriş ekranı ve EBA TV frekans bilgileri hakkında araştırma yapıyor. Uzaktan eğitim, EBA TV ve EBA internet sitesinde önümüzdeki hafta başlıyor. Bir pandemi haline gelen korona virüsü nedeniyle birçok alanda olduğu gibi eğitim alanında da hızlı ve katı önlemler alındı. Nisan ayında yapılması planlanan 1 haftalık ara tatil öne çekildi. Sonrasında ise, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan hızlı bir çalışma ile uzaktan eğitim için gerekli hazırlıklar tamamlandı. Uzaktan eğitim sisteminin başlamasına saatler kala, özellikle öğrenciler, EBA şifre alma işlemi ile EBA TV frekans ayarlama işlemini araştırıyorlar.

EBA TV nedir ve nasıl izlenir?

Konuya yönelik açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim süreci hakkında bilgi verdi. Uzaktan eğitimin hem internetten hem de televizyondan yapılacağına değinen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, televizyon yayını için TRT'nin altyapısını kullanacaklarını söyledi. 3'ü hd 3'ü sd yayın yapmak üzere toplamda 6 kanal olacağını söyleyen Bakan Selçuk, ders programlarının da belli olduğunu ifade etti. EBA TV, 23 Mart 2020 Pazartesi tarihinde açılacak.

EBA giriş nasıl yapılır?

EBA girişi için birçok seçenek bulunuyor. https://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp adresi üzerinde E devlet, Mebbis/ E okul Bilgileri ile, Öğrenci Bilgileri ile, Açık Öğretim Bilgileri ile, EBAKOD ile ya da Yurtdışından da giriş yapabilinecek. Özel okuldaki öğretmenler, ücretli öğretmenler ve devlet okulundaki öğrenciler EBA'ya ve EBA Ders'e e-okul şifreleriyle girebilecek. Özel okuldaki öğrenciler EBA'ya e-okul şifreleriyle girebilecek. Açıköğretim öğrencileri EBA'ya ve EBA Ders'e açıköğretim şifreleriyle girebilecek. Devlet okulundaki öğretmenler ise EBA'ya ve EBA Ders'e MEBBİS şifreleriyle girecek. MEBBİS kaydı olan tüm öğretmenler e-devlet şifreleriyle de EBA'ya ve EBA Ders'e giriş yapabilecek.

EBA şifresi alma, yeni şifre nasıl oluşturur?

İki farklı şekilde şifre oluşturabilirsiniz. Bir defaya mahsus olmak üzere "EBA Hesabı Oluştur" butonuyla veline ya da öğretmenlerine başvurmadan EBA şifresi belirlenebilir. Bunun için, "EBA Hesabı Oluştur" butonuna tıkla. E-Okul bilgilerini girdikten sonra "Giriş" butonuna tıkla. EBA hesabın için yeni şifreni oluştur. Kendinin ya da veline ait e-posta adresini ve telefon numarasını gir ve "Şifre Oluştur" butonuna tıkla. Girmiş olduğun cep telefonu numarasına gelen doğrulama kodunu sisteme gir ve "Gönder" butonuna bas. Adımları eksiksiz tamamladıysan EBA Giriş ekranına yönlendirileceksin. Bu ekranda TC Kimlik no ve EBA hesabın için belirlediğin yeni şifreni girebilirsin. Güvenlik kodunu girip ve "Gönder" butonuna bastığında Ana Sayfa ekranına ulaşacaksın.

Haber Merkezi

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler