istanbul escort

UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DEVAM 06.11.2019

Son Güncelleme : 06 Kasım 2019 08:11
UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEYE DEVAM 06.11.2019

Gençlik ve Spor il müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgeseli ve Eylem kapsamında antrenör ve sporculara seminerler veriyor.

2018 – 2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı kapsamında antrenör ve sporcularımıza seminer düzenleniyor. Bakanlar Kurulu kararı ile yayınlanarak yürürlüğe giren ‘2018 – 2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı’ kapsamında ülkemizde bağımlılıkla mücadele seferberliği başladı.

Çocuklarımızın madde kullanımına başlama nedenleri arasında merak, arkadaş çevresi, maddeyi karşılaşılan problemlere karşı baş etme yöntemi olarak görme, farklı görünme ve kendini kanıtlama isteği yer almaktadır. Ülkemizde son yıllarda ulaşımı en kolay zararlı madde olan sigaraya başlama yaşı ortaokul dönemine kadar düşmüştür. Bu vesile ile gençlerimize farkındalık kazandırmak ve sağlıklı bireyler olmalarına katkı sağlamak için eğitim seminerleri planladık diyen Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Doktorumuz Firuz Erdil, ilk olarak Sporcu Sağlığı seminerinde antrenörlere bağımlılığa yönelik bilgilendirme yapıldı. Ardından Güreş sporcularımıza ‘Sigara Bağımlılığı’ eğitimi verilip, sigaranın nasıl bağımlılığa dönüştüğü anlatıldı dedi.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu işbirliği ile Ayvacık, Biga, Gelibolu ilçeleri ve il merkezimizde sporcularımıza sunumlar gerçekleşti. Bilgilendirme seminerlerine  Kurum Tabipliği tarafından bütün branşlardaki sporculara ulaşana kadar devam edileceği ifade edildi.

Etiketler: askf uyuşturucu bakanlık

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler