istanbul escort

Üreticiye Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi 11.5.2019

11 Mayıs 2019 12:22
Üreticiye Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi 11.5.2019

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bayramiç İlçesine bağlı Evciler köyünde "Akdeniz Meyve Sineği ve Kanadı Noktalı Sirke Sineğini" tanıtmak ve mücadelesini öğretmek amacıyla toplantı düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ; "Akdeniz meyve sineği ve kanadı noktalı sirke sineği ülkemizde yeni görülmeye başlanmış, üreticilerimiz tarafından pekiyi tanınmayan ve mücadelesinin hassasiyetle yapılması gereken zararlılardandır. 2017 yılı sezon sonu itibariyle ilk olarak çilek meyvelerinde kanadı noktalı sirke sineği tarafımızdan tespit edilmiştir. Şu an ekonomik kayıpları çok fazla olmasa dahi önlem almak bunun ekonomik kayıplara neden olmaması için çeşitli uygulamalar yapmaktayız. Şu an baktığımızda 10 binin üzerinde sirke sineği tuzağını üreticilerimize dağıttık. Bizim kendi personelimizin de gezmiş oldukları bahçelere 10 binin üzerinde sirke sineği tuzağı ağaçlara asarak toplamda 20 bin tuzak dağıtılmıştır. Üreticilerimizle beraber daha varlığı yeni tespit edilen bu zararlıları ilin tamamına yoğun bir şekilde yayılmadan mücadelesini yaparak baskı altına almamız önümüzdeki yılları güvence altına almamızı sağlayacaktır. Benim sizlerden tek isteğim iyi sonuçlar almamız adına Akdeniz meyve sineği ve kanadı noktalı sirke sineği ile bireysel değil toplu olarak hareket etmemizdir "dedi.

Toplantıya katılan çok sayıdaki meyve üreticisine Akdeniz Meyve Sineği ve Kanadı Noktalı Sirke Sineği ile ilgili çalışmalar hakkında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik personeli Dr. Berrin Alaca ve Dr. Papatya Tiftikçi bilgi verdi. Toplantı sonunda üreticilere Sirkeli tuzak ve Decis Trap dağıtılarak toplantı sonlandı. CANER KÜPELİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler