istanbul escort

Ural’dan Kaftancıoğlu’na destek (25.06.2020)

Son Güncelleme : 25 Haziran 2020 15:06
Ural’dan Kaftancıoğlu’na destek (25.06.2020)

CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sosyal medyada yaptığı paylaşım gerekçesiyle 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası verilmesine tepki gösterdi.

Yaşananların intikam arayışının bir göstergesi olduğunu belirten CHP Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural; “Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul il Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'nun, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım gerekçesiyle; ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin askeriye veya emniyet teşkilatını aşağılama’, ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek’ ve ‘Silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçlarından İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası onandı. Yaşananlar intikam arayışının bir göstergesidir. Kararın, yenilenen İstanbul seçimlerinin gerçekleştirildiği 23 Haziranda açıklanması, İstanbul seçimlerinde hezimete uğrayan ve bir türlü bunu hazmedemeyen iktidarın intikam arayışının bir göstergesidir” dedi.

“Karar hukuki dayanaktan yoksun, siyasi bir karardır”

“Karar herhangi bir dayanaktan yoksundur, hukuka aykırıdır ve siyasi bir karardır” diyen Başkan Ural; “İstanbul il başkanımız sayın Canan Kaftancıoğlu, 31 Mart  ve 23 Haziran seçimlerinde YSK, Anadolu ajansı ve AKP eliyle kurulan kumpası bozduğu  için bugün cezalandırılıyor. Türkiye bir hukuk devleti olsaydı Canan Kaftancıoğlu değil, bu kumpası kuranların ceza alıp içeri girmesi gerekirdi. Adalet herkese lazımdır. Bugün sahip çıkmalıyız ki yarın sahip çıkacak bulabilelim” şeklinde konuştu.

“İktidar sandıktan çekinmektedir”

AK Parti’nin sandıktan çekindiğini ifade eden CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural; “AKP artık sandıktan çekinmektedir. Bu nedenle hukuk dışı her yolu denemektedir. Çözümü;  hukuksal dayanaktan yoksun gerekçelerle Kayyum atamalarında, tutuklamalarda, ekonomik baskı uygulamalarında, ötekileştirmelerde ve toplumu kutuplaştırmada aramaya başlamıştır. AKP Hukukun üstünlüğünü değil, üstünlerin hukukunu savunmaktadır” dedi.

“Muhalif kesimler üzerinde baskıları arttırmaya başlamıştır”

Başkan Ural şu şekilde konuştu; “AKP, sandıkta kaybettiğini anlamasıyla birlikte muhalif kesimler üzerindeki sindirme politikalarını arttırmaya başlamıştır. Belediye başkanlarını hukuksuz bir şekilde görevdenalmakta, milletvekillerini cezaevlerine koymakta ve muhalif basın mensuplarını hukuksuz bir şekilde cezaevine atmaktadır. Ama ne yaparsa yapsın, baharı kışa çeviremeyecektir.

“Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir”

Tüm bu yapılanların hukuksuzluktan başka bir açıklaması yoktur.  Bu tarz sindirme politikalarına başvuranların karşısında hem Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem de tüm partililer olarak duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İktidar artık sandıkta başarı elde edememekte ve bu tip baskılarla sembolik hareketlerle gözdağı vermeye çalışmaktadır. Partimiz CHP gerek il başkanımızın ve gerekse tüm partililerimizin her zaman yanında olacaktır.”

Funda Figen

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler