istanbul escort

Üniversite Öğrencileri Şehitlik Ziyaretinde 23.10.2019

23 Ekim 2019 11:22
Üniversite Öğrencileri Şehitlik Ziyaretinde  23.10.2019

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersi kapsamında ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’ın önderliğinde “ÇOMÜ Öğrencileri Ecdadı İle Buluşuyor” projesi adı altında 1. sınıf öğrencilerine yönelik Şehitlik ziyaretleri başladı.

Projenin ilk ziyareti, Çan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz döneminde gerçekleştirilen proje ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Göreve gelir gelmez, üniversitemize bu yıl kayıt yaptıran tüm öğrencilerimizin Çanakkale Şehitliklerini gidip görmesini arzuladığımızı ifade etmiştik. Çanakkale, Milletimiz nezdinde çok farklı anlamlar ifade ediyor. Cumhuriyetimizin önsözü bu topraklarda yazılmıştır. Ecdadımız burada yedi düvele karşı tüm imkansızlıklara rağmen imanla, cesaretle “Çanakkale Geçilmez” dedi. ÇOMÜ’de okuyan her bir öğrencimizin de her karışında şühedanın yattığı bu aziz vatan topraklarını en az bir kez ziyaret etmesi, bu ruhu anlaması bizim için gerçekten önemli. 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere burada vatan uğruna, bayrak uğruna şehadete koşan tüm şehitlerimizi bu vesileyle bir kez daha rahmetle, minnetle anıyorum.” HAVVA PORTAKAL

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler