ULUSOY: “ÇANAKKALE’MİZ ÇOK KRİTİK BİR TEHLİKE ATLATTI” 03.09.2019

03 Eylül 2019 14:16
ULUSOY: “ÇANAKKALE’MİZ ÇOK KRİTİK BİR TEHLİKE ATLATTI”  03.09.2019

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nin üst kısımlarında meydana gelen yangınla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, Çanakkale’nin çok kritik bir tehlike atlattığını söyledi.

Merkeze bağlı Kepez beldesinin üst kısımları Radar Tepesi mevkiinde meydana gelen orman yangınıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy,Çanakkale’miz çok kritik bir yangın atlattı. Rüzgar hızının yer yer 35 Km/Sa olması nedeniyle yangın poyrazın etkisiyle, ısınan vadinin içerisinden üst kısmındaki genç ormanların, Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığının olduğu yöne, Mehmet Akif Ersoy hastanesinin olduğu yöne ve Radar yolu üzerindeki Çanakkale 18 Mart Üniversitesi kampüs sahasına doğru yayılma göstererek, yangına müdahale eden ekiplerin çalışmalarını zorlaştırmıştır. Yapılan yoğun çalışmalar sonucu, yangının bulunduğu vadiden çıkmasına engel olunmuştur. Orman yangınına 3 Helikopter ile Orman Bölge Müdürlüğü ve kurum ve kuruluşlardan toplam 59 Arozöz, Su Tankeri, İş Makinası ve 180 personelle müdahale edilmiştir. Yangın yoğun müdahalelerle kontrol altına alınarak, aynı gün akşam saatlerinde söndürülmüştür. Çanakkale’mize geçmiş olsun. Başta Çanakkale Valimiz Sayın Orhan Tavlı olmak üzere, yangınla mücadeleye destek veren herkese ve yangınla mücadelede, can siperine çalışan personele teşekkür ederim” dedi.

 “RÜZGARLI HAVADA ATEŞ YAKMAYIN”

 Vatandaşların rüzgarlı havalarda hiçbir şekilde ateş yakmamaları konusunda uyarıda bulunan Ulusoy, “ Halkımızın sıcak ve rüzgârlı bu mevsimde tarla, bahçe ve orman alanlarında kesinlikle ateş ile ilgili hiçbir faaliyette bulunmamaları gerekiyor. Özellikle herhangi bir duman ve ateş gördüklerinde ALO177 Orman Yangın İhbar Hattını aramaları gerekiyor” şeklinde konuştu.

 UTKU YAŞAR CÜCE

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler