istanbul escort

Uluslararası Başarılara İmza Atacağım (29.05.2020)

Son Güncelleme : 29 Mayıs 2020 09:05
Uluslararası Başarılara İmza Atacağım (29.05.2020)

Melis Spor Kulübü sporcusu Taekwondo sporunda hedeflerini anlattı.

Çanakkale Taekwondosunun başarılı sporcularından biri olan Nisanur Karaman il şampiyonalarında ve Türkiye şampiyonalarında başarılı sonuçlara imza atarken, hedefinin Milli takım forması altında Uluslar arası şampiyonalarda başarılara imza atmak istediğini söyledi.

Başarılı sporcunun antrenörlüklerini ise Asuman Pişkin ve Semih Güvenç yapmakta

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

NİSANUR KARAMAN: Merhaba adım Nisanur Karaman Eceabat’ta oturuyorum. 13 yaşındayım.

TAEKWONDO SPORUNA  NE ZAMAN BAŞLADINIZ

NİSANUR KARAMAN: Taekwondo’ya 2016 yılında başladım. Ailem taekwondo sporu yapmam konusunda çok istekliydi.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

NİSANUR KARAMAN: İlk karşılaşmama çıktığımda çok heyecanlıydım. Benim için mutluluk verici bir gündü. İlk karşılaşmalar hep anılarda kalır.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

NİSANUR KARAMAN: Çalışma salonumuzun uygun olduğunu düşünüyorum. Rahat hareket edebiliyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

NİSANUR KARAMAN: Okul ve Spor’un birlikte yürüyebileceğine inanıyorum. Tabi ki bazen zorlanabiliyorsunuz. Planlamanızı iyi yapmanız gerekiyor. Planlamayı iyi yaptığınız takdirde zorlanacağınız bir konu kalmıyor.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

NİSANUR KARAMAN: Türkiye’de çok önemli sporcular var. Ben kendime İrem Yaman, Zeliha Agris ve Nur Tatar’ı örnek alıyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

NİSANUR KARAMAN: Aslında ilk antrenmanlara başladığımda pek zorluklarla karşılaşmadım. Daha küçük olduğum için bana zor gelmedi.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

NİSANUR KARAMAN: Her spor dalında olduğu gibi Taekwondo spor’u da disiplin gerektiriyor. Çabalamanız gerekiyor, Dostluk ve kin tutmamanız gerekiyor.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

NİSANUR KARAMAN: Antrenmanlarımız bazen çok yorucu olabiliyor. Sıkı ve disiplin içerinde çalışmanız gerekiyor. Zorlukların yanında bir o kadarda eğlenceli geçiyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

NİSANUR KARAMAN: Karşılaşmaya çıkarken müsabakayı almam gerektiğini düşünüyorum. Çünkü çok fazla antrenman yaptığımızı o yüzden hak ettiğimi düşünüyorum ve konsantre oluyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

NİSANUR KARAMAN: Müsabaka sırasında tabi heyecanlanıyorsunuz. Sonucu merak ediyorsunuz.  Müsabaka sırasında başlarda ki heyecanınızı yeniyorsunuz ve sadece kazanmaya odaklanıyorsunuz.

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

NİSANUR KARAMAN: Benim için sadece antrenmanlara gidip gelmek zor oluyor. Bunun dışında fazla bir zorluğu bulunmuyor. Bir de kilonuza dikkat etmek zorundasınız.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

NİSANUR KARAMAN: Ailem zaten benim bu spor’u yapmamı istemişti. En başından bugüne bana hep destek verdiler, arkamda durdular. Hatta benden daha çok gitmemi istiyorlar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

NİSANUR KARAMAN: Uluslar arası müsabakalarda şampiyon olmak istiyorum. Milli takım forması altında başarılara imza atmak istiyorum.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

NİSANUR  KARAMAN: Minikler Türkiye şampiyonasında ilk ona girdim. Anadolu Yıldızlar liginde birinci oldum. Taekwondo Budakaido Kyokushin Ashira Türkiye Şampiyonasında iki sefer katıldım ve ikinci oldum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya nisanur

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler