istanbul escort

Uluslararası Areneda Başarılı Olacağım (21.06.2020)

Son Güncelleme : 21 Haziran 2020 10:06
Uluslararası Areneda Başarılı Olacağım (21.06.2020)

Anafartalar Spor Kulübü sporcusu Egemen Kocalar hedeflerini anlattı.

Çanakkale Anafartalar Spor kulübü sporcusu Egemen Kocalar büyük hedeflerinin olduğunu söyledi. Genç sporcu Türk topraklarında doğduğu için kendisini çok şanslı hissettiğini bunun içinde Vatanını Milletini seven her Türk genci gibi, bedenen ve ruhen kendini Taekwondo sporu ile geliştirmek istediğini ifade etti.

Genç sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

Sizi tanıyabilir miyiz?

EGEMEN KOCALAR: Merhaba adım Egemen Kocalar. 8 yaşındayım. Barbaros Mahallesi Atatürk İlköğretim Okulu 2. Sınıfa gidiyorum. Taekwondo sporuna 20 ay önce başladım.

Sizi spora yönlendiren sebepler ve kişiler var mı?

EGEMEN KOCALAR: Babamve özelikle annemin isteği üzerine benim bedenen ve ruhen güçlü bir kişiliğe sahip olmama adına bu spora başladım.

İlk müsabakanızda ne hissettiniz?

EGEMEN KOCALAR: Tabi ki her sporcu gibi heyecanlıydım.Heyecanını yenmenin sırrının tecrübe sahibi olmaktan geçtiğini söyler hocalarım bende bu konuda onlara güveniyorum

Çalışma ortamlarınız uygun mu?

EGEMEN KOCALAR: Çalışma ortamlarımız biraz küçük ve havasız. Antrenman maçları yapmak istediğimizde turnuvalardaki gibi olmayan, dar bir alanda maç yapmak zorunda kalıyoruz

Okul ve sporun bir arada yürümesi hakkında düşünceleriniz?

EGEMEN KOCALAR: Okul ve sporun bir arada olması beni yoruyor ama ben ikisinide seviyorum.Atatürk’ün de dediği “Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözüne uymaya çalışıyorum

Örnek aldığınız sporcular var mı?

EGEMEN KOCALAR:  Türkiye Taekwondosunun bu konuda oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum ama genel olarak Örnek aldığım sporcular:Beraber antrenman yaptığımız Zeynep Taşkın, İrem Yaman ve tabiki bizleri özveriyle çalıştıran bana taekwondo sporunu sevdiren hocam en büyük idolüm.

Taekwondo sporuna ilk başladığınızda ne gibi zorluklarla karşılaştınız?

EGEMEN KOCALAR: İlk başladığım zamanlarda biraz fazla yoruluyordum ve bazı teknikleri yapmakta zorlanıyordum. Ama gayretli çalışarak üstesinden geldim

Taekwondo sporu nasıl bir disiplin gerektiriyor?

EGEMEN KOCALAR: Spor da disiplinli olursanız arkasından başarı kendiliğinden geliyor. Ben bunu hocalarımdan ve benimle beraber spor yapan abilerimi ablalarımı örnek alıyorum.

Antrenmanlarınızdan bahseder mısınız?

EGEMEN KOCALAR: Haftada 6 gün günde 2 saat antrenmanlarımız oluyor. Maç zamanlarında çift antrenman yapıyoruz.

Müsabakaya çıkarken nasıl konsantre oluyorsunuz?

EGEMEN KOCALAR: Müsabakaya çıkarken sadece maçıma odaklanıyorum. Muhtemel rakiplerimin maçlarını izliyorum ve beslenmeme dikkat ediyorum.

Müsabaka sırasında neler hissediyorsunuz ?

EGEMEN KOCALAR: Baştan biraz heyecanlanıyorum. Sonra alıştıkça heyecanım yatışıyor ve maçı kazanmaya odaklanıyorum.

Taekwondo sporcusu olmanın zorlukları nelerdir?

EGEMEN KOCALAR: Hem okula hem antrenmanlara yetişmek bazen biraz yorucu olabiliyor.

Yaptığınız spora ailenizin bakış açısı nedir?

EGEMEN KOCALAR: Ailem beni bu konudaoldukça destekliyor. Benim bedenen ve ruhsal yönden güçlü aileme vatanıma hayırlı bir evlat olabilmem için bana destek oluyorlar.

Bu sporda hedefleriniz nelerdir?

EGEMEN KOCALAR: Uluslararası arenada bayrağımızı dalgalandırmak ve birincilik madalyamı alarak istiklal marşımızı dünyanın bir çok yerinde okutmak .

 

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler