''ÜLKENİN KALKINMASI EĞİTİMDEN GEÇİYOR''

09 Haziran 2018 17:18
''ÜLKENİN KALKINMASI EĞİTİMDEN GEÇİYOR''

27. dönem AK Parti Çanakkale 2. sıra milletvekili adayı Jülide İskenderoğlu; “Eğitimde daha yolun başında olduğumuzu düşünüyorum. Çanakkale adına bir çok okul yapıldı ve gelişmelerde var. Ancak daha yolun başındayız.”dedi.

Ülkenin kalkınmasının eğitimden geçtiğini vurgulayan Jülide İskenderoğlu;  “Her nokta da aldıkları eğitimle iş hayatında yer alacaklar. Sosyal hayatta bile oturup kalkmak bile bir eğitimdir aslında ve ailede başlar. Kız çocukların okumasıyla ilgili bir anket okumuştum ve beni çok etkiledi. Ülkenin gerçeğini görmek için tamamını gezip eğitim raporlarını   okumak gerektiğine inanıyorum. Ağrıda bundan 5 yıl önce evlilik yaşı on ikiymiş. Ne zaman ki kız çocuklarının okuması için devlet anneye para veriyor, o zamandan sonra yaş 15'e çıkıyor. Bu çok ciddi bir oran. Biz burada çocuk gelinlere hayır diye kampanyalar düzenliyoruz ama aslında orada insanlar çocuklarını okutmak isteseler de maddi imkansızlıklarla eğitimlerine ket vuruluyor. Devlet eğitime destek olduğunda böyle bir kapı açmış oluyorsunuz. Türkiye'nin sorunlarının bir çoğunun eğitimle çözülebileceğine inanıyorum.”şeklinde konuştu.

 

''Çanakkale gibi bir şehirde tiyatro salonunun olmamasını yakıştıramıyorum''

İskenderoğlu; ''Bülent beyle birlikte Çanakkale'de yapılan okullar ciddi bir ivme kazandı. Ayrıca eğitim sadece okulda yapılan bir şey değil. Panellerle, sosyal hayattaki gelişmişlikle, tiyatroyla, sinemayla, sporla her yerden bir şeyler öğrenebiliyorsunuz. İnsanın kendini geliştirmesidir eğitim.  Bunu devam ettireceğiz ve hatta arttıracağız. Çanakkale gibi bir şehirde tiyatro salonunun olmamasını yakıştıramıyorum. Yani bunun ilk önce çok acil bir şekilde konser salonlarının, tiyatro salonlarının Çanakkale'de arttırılması ve sanata, spora daha çok destek olunması gerektiğini düşünüyorum. Buda devlet imkanlarıyla birlikte özel sektörün desteği ve aynı şekilde el ele yürüyecek bir belediye ile olacaktır. ''dedi.   NURDURAN DUMAN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler