istanbul escort

Türkiye'nin En İyisi Olmak İstiyorum (30.05.2020)

Son Güncelleme : 30 Mayıs 2020 10:05
Türkiye'nin En İyisi Olmak İstiyorum (30.05.2020)

Biga Karate Gençlik Ve Spor Kulübünün Milli sporcusu iddialı konuştu.

Çanakkale Karatesinin önemli isimlerinden biri olan Bahar Koray başarı basamaklarını hızlı çıkıyor. Türkiye ve Balkan şampiyonu olan Milli sporcu hedefinin ise Türkiye’nin en iyi karatecisi olmak olduğunu açıkladı

Milli sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Süleyman Orhan yapmakta

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

BAHAR KORAY:  Merhaba adım Bahar Koray 17.02.2009 tarihinde Çanakkale'de doğdum.  Çanakkale Açı Kolejinde okuyorum.

KARATE  SPORUNA  NE ZAMAN BAŞLADINIZ

BAHAR KORAY: Karate sporunun 2015 yılında başladım. Beş yıldır bu sporla uğraşıyorum.  Babamın  karateye başlamasından sonra benimde karateye olan ilgim arttı bende babamın teşvikiyle karate sporuna başladım.

İLK MÜSABAKANDA NE HİSSETTİN

BAHAR KORAY: İlk karşılaşmamda çok heyecanlıydım. Çünkü karşıma nasıl bir rakip çıkacağını bilmiyordum.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

BAHAR KORAY: Çalışma ortamımız uygun. Temiz ve geniş bir salon

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

BAHAR KORAY: Okul ve Spor hayatını birbirine karıştırmıyorum. Okul’dan ne kadar geç çıksam da antrenmanlarıma gidebiliyorum. Aradaki dengeyi kurduğunuz zaman zaten bir sorun yaşamıyorsunuz.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

BAHAR KORAY: Kendime örnek olarak Uğur Aktaş ve Serap Özçelik'i alıyorum.

KARATE SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

BAHAR KORAY: Arkadaş bulmakta çok zorlandım ve bazı teknikleri yapamıyordum. Zamanla tüm zorlukları geride bıraktım ve alıştım.

KARATE SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

BAHAR KORAY: Her sporda olduğu gibi Taekwondo sporunda da başarılı olmak istiyorsanız antrenmanlarınızda ve özel hayatınızda disiplinli olmalısınız. Saygılı ve Ahlaklı bir sporcu olmalısınız.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

BAHAR KORAY: Antrenmanlarımız doğal olarak yorucu geçiyor. Başarılı olmak için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Zor geçen bir antrenman tempomuz olsa da bir o kadarda eğlenceli ve eğitici antrenman süreci geçiriyoruz.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

BAHAR KORAY: Ailem ve arkadaşlarımla konuşarak karşılaşmaya konsantre oluyorum. Tabi her karşılaşmamızdan önce antrenörümüz bizi müsabakaya hazırlıyor.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

BAHAR KORAY: Karate  sporunu uzun süreden beri yapmış olsam da hala heyecanlanıyorum. Hala müsabakaya çıkarken ilk karşılaşmam gibi heyecan duyuyorum.

KARATE  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

BAHAR KORAY: Diğer sporlara göre daha ağır spor dalı ile uğraşıyoruz. Sürekli antrenman yapmak zorundayız. Bazı müsabakalarda sakatlıklar yaşıyoruz ve iyileşmemiz aman alıyor.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

BAHAR KORAY: Ailem benim spor yapmamı ilk günden itibaren destekledi. Benim aldığım başarılı sonuçlarda hep en büyük etken oldular.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

BAHAR KORAY: Başarılarım var ama ben bu başarılarımın üstüne koymak istiyorum. Türkiye’nin en iyi karatecisi olmak istiyorum. Ülkemizi en iyi şekilde Olimpiyatlarda temsil etmek istiyorum.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

BAHAR KORAY: 2019 yılında Türkiye Şampiyonu oldum. Yine aynı yıl Balkan şampiyonu oldum. Ayrıca 2016 yılında Dünya Shotokan Karate Şampiyonu oldum. Bunların dışında il, bölge ve okullar arasında bir çok derecem bulunuyor.

MİLLİ TAKIM ADINA MÜSABAKA YAPMAK NASIL BİR DUYGU

BAHAR KORAY: Milli takım adına mücadele etmek çok büyük bir gurur. Büyük heyecan duyuyorum ve çok mutluyum. Şampiyonlarda İstiklal Marşımızı dinletmek ve bayrağımızı göndere çektirmek hayatınızın anlamı haline geliyor.

 

 

Etiketler: karate çanakkale türkiye bahar

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler