istanbul escort

“Türkçemiz, Bizi Millet Yapan Değerlerin En Başındadır” 13.5.2019

13 Mayıs 2019 09:25
“Türkçemiz, Bizi Millet Yapan Değerlerin En Başındadır” 13.5.2019

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, “Türk Dil Bayramı” nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Milli kültür, milli şuur bilincini oluşturan en büyük gücün dil olduğunu kaydeden Jülide İskenderoğlu, Türk Dili’nin en eski, en geniş coğrafyalarda en yaygın konuşulan ve en zengin dillerden biri olduğunu söyledi ve mesajında şunlara yer verdi:  "Türkçemiz, bizi millet yapan değerlerin en başında gelmektedir. Türkçemiz, sadece bir konuşma ve ifade biçimi değil aynı zamanda milletimizin dünyadaki duruşununu, tarihe nasıl yön verdiğini, ufkunu göstermektedir.

Binlerce yıllık milli değerleri, milli hafızayı, milli hatırayı ve milli tecrübeyi nesilden nesle aktararak ulaştıran Türkçemizi çocuklarımıza ve gençlerimize en iyi şekilde aktarmak zorundayız.

Asırlar boyu büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan bu topraklarda barışın, hoşgörünün ve sevginin dili olan Türkçemizi yaşatmak, korumak, geliştirmek ve gelecek nesillere aktarmak için başta eğitim kurumlarımız olmak üzere bütün kurum, kuruluş ve  vatandaşlarımıza büyük sorumluluk düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle dilimizi gelecek nesillere aktaracak geleceğimizin teminatı gençlerimizi ve tüm vatandaşlarımızı Türkçemizi özenle kullanmaya davet ediyor, 13 Mayıs Türk Dil Bayramı’nı kutluyorum.”  GİZEM ŞARMAN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler