TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARI SPOR OLİMPİYATLARI’NDA BULUŞTU

16 Mayıs 2018 17:12
TÜRK TELEKOM ÇALIŞANLARI SPOR OLİMPİYATLARI’NDA BULUŞTU

Aralarında Çanakkale’nin de bulunduğu Türkiye'nin 81 ilindeki 5 binden fazla Türk Telekom çalışanı illerinde mücadele etti, finallerde ise Ankara’da düzenlenen spor oyunlarında bir araya geldi.

Türk Telekom Spor Olimpiyatları’nın finali görkemli bir törenle tamamlandı. Türk Telekom ve iştirak şirketlerinden 118 takım ile 803 çalışanın zirve için mücadele ettiği olimpiyatların final müsabakalarında kazanan takımlar düzenlenen ödül töreninde madalyalarını aldı.

Türk Telekom, çalışanlarına spor yapma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra takım ruhunu canlı tutma amacıyla çalışan ve yöneticilerini, Türk Telekom Spor Olimpiyatları’nda buluşturdu. Müsabakalarda Türk Telekom ve Grup Şirketlerinden oluşan çalışan ve yöneticiler, 6 farklı spor dalında mücadele ederek zirve için yarıştı. 10-13 Mayıs tarihleri arasında Türk Telekom Ankara Genel Müdürlük Spor Tesisleri’nde düzenlenen müsabakalarda, çalışanlar Fair Play ruhu içerisinde sahada mücadele ederken farklı birim ve şehirlerdeki Türk Telekom ailesiyle ile tanışma fırsatı yakaladı.

Türk Telekom Spor Olimpiyatları kapsamında düzenlenen karşılaşmalar futbol, basketbol, voleybol, tenis, satranç ve masa tenisi gibi branşlarda gerçekleşti. Türk Telekom’dan 101 takım ile 683 çalışanın, iştirak şirketlerden 17 takımdan 120 kişinin yer aldığı olimpiyatlarda kazanan takımlar madalya ve kupalarını aldı.

 

Ünlü futbolcular halı saha maçında Türk Telekom yöneticileriyle karşılaştı

Gerçekleşen final müsabakalarında, Türk Telekom yöneticileri, ünlü futbolculardan oluşan takımla gösteri maçında kozlarını paylaştı. Tugay Kerimoğlu ve Oğuz Çetin’in katıldığı takımlar ile karşılaşan yöneticiler müsabakadan 10-6 galip ayrıldı.

Türk Telekom Spor Olimpiyatlarında Bölgelerinin Takımını temsil edecek takımı oluşturmak amacıyla Şubat – Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen bölge içi turnuvalara yaklaşık 5 bin Türk Telekom çalışanı katılım sağladı. Ankara Genel Müdürlük Kampüsünde 4 gün süresince devam eden organizasyonda; 160 karşılaşmada 45 hakem görev alırken, sporcular 6 saha ve salonda galibiyet için ter döktü.

Basketbol ve voleybol erkeklerde Ankara Genel Müdürlüğü şampiyonluğa ulaşırken; voleybol kadınlar, voleybol erkekler, halı saha futbol ve masa tenisi turnuvalarında İstanbul Genel Müdürlüğü şampiyonluğu kazandı. Kort teniste İstanbul Bölge Müdürlüğü satrançta ise İzmir Bölge Müdürlüğü takımları şampiyonluğa ulaşan diğer ekipler olurken, törende en centilmen sporcular da ödüllendirildi.

Çalışanlarına spor yapma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra takım ruhunu canlı tutmayı hedefleyen Türk Telekom Spor Olimpiyatları 2009 yılından beri Türk Telekom yöneticilerini ve çalışanlarını bir araya getiriyor. İş yerlerinde gösterdikleri azim ve başarıyı spor müsabakalarına yansıtmak için var gücüyle yarışan takımlar aynı zamanda eğlenceli bir turnuva geçiriyor. BÜLTEN

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler