kizilay escort

Turan; “Dalış turizmi turist sayısını arttıracak” 17.02.2020

17 Şubat 2020 13:25
Turan; “Dalış turizmi turist sayısını arttıracak” 17.02.2020

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; Troya Müzesi, Şehitlikler, dalış turizmi, Assos Antik Kenti gibi bir çok konuyu ziyaretçileriyle birlikte masaya yatırdı. Turan; “Dalış turizmi ile beraber Çanakkale’mize gelen turist sayısı artacak” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yılı 2023’de Çanakkale’de gerçekleştirilmesi planlanan Uluslararası sualtı ve dalış fuarıyla birlikte dalış turizmi önemli bir ivme kazanacak. Dalış turizminin önemine dikkat çeken AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale’nin tarihi değerlerini ve turizmini geliştirmek için çalışmalara devam ettiklerini belirterek; “Troya Müzemizi, Şehitliğimizi, Dalış Turizmini, Assos Antik Kenti gibi bir çok konuyu Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Ahmet Misbah Demircan ile istişare ettik. Çanakkale’mizin tarihi değerlerini ve turizmini geliştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Turan, ayrıca Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle beraber dalış turizmi ile ilgili istişarelerde bulunan Turan, önemli batık hazinelere sahip Çanakkale’de dalış turizminin geliştirilmesiyle beraber hem gelen turist sayısında hem de ekonomik gelir kaynağında ciddi bir artış olacağını ifade etti. Turan; “Çanakkale’mizin dalış turizminde ön plana çıkması için çalışmalarımız devam ediyor. Önemli batık hazinelere sahip şehrimizde dalış turizmin geliştirilmesiyle beraber hem gelen turist sayısında hem de ekonomik gelir kaynağında ciddi bir artış olacak. Dalış turizmin daha çok ön plana çıkması konusunda Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Şahin Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle istişare ettik. Gelibolu Yarımadası’nda, Çanakkale Boğazı’na 60 KM sahile paralel uzana Saros Körfezi; 144 cins balıkla, 78 tür deniz bitkisiyle ve 34 tür süngerle su altı turizmin cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu.

Çanakkale’nin coğrafi konumuyla bir çok imkana sahip eşsiz bir kent olduğunu dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Şehrimiz hem maneviyatıyla hem de ekonomisiyle ön plana çıkan önemli şehir merkezleri arasında yer alacak” dedi.

Gürhan Kökçak

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler