Turan; “Bozcaada’mızın içme suyu hattını yeniliyoruz” 17.01.2020

17 Ocak 2020 14:09
Turan; “Bozcaada’mızın içme suyu hattını yeniliyoruz” 17.01.2020

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya geldi.

Bozcaada ilçesinin içme suyu hattının yenileneceğini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan; “Bozcaada’mız turizm cenneti olmasının yanı sıra güzellikleriyle bizlerin sahip çıkması gereken önemli bir ilçemiz. İlçe Başkanımız ve teşkilatımızla her fırsatta Bozcaada’mızın sorunlarını istişare ediyoruz.

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya geldik.

Belediye Başkanıyla adamızın su sorununu çözüme kavuşturacak SUKAP projesi başta olmak üzere bir çok konuyu değerlendirdik. Proje daha az enerji ile daha çok su verilebilecek. Projenin yaklaşık bedeli olan 18.000.000 TL'nin %50'si SUKAP kapsamında hibe olarak alınacak. Adamıza hayırlı olsun.

Alt yapısı ve depoları yenilenerek patlama vb sorunların yaşanmasının büyük oranda önüne geçilecek. Turizm bölgesi olan adamızsa otellerde yaşanan su sorunları da bu yatırımla azalacak.

Çanakkale’mizin ilçelerine yapılacak yatırımları siyasi parti ayrı gözetmeksizin tüm dinamikleriyle beraber planlıyoruz. SUKAP projesinin hayata geçmesinde emeği olan İlçe Başkanımız Burak Aktan’a ve Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’a teşekkür ederim” dedi.

 

Yılmaz’dan Turan’a teşekkür

 

Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Bozcaada ve sorunları ile ilgili verimli bir görüş alışverişi esnasında üzerinde uzun yıllardır çalışılan, adanın ciddi problemlerinden biri olan ve tüm dosyanın tamamlanarak İlbank Genel Müdürlüğü tarafından son onay aşamasında olan Bozcaada İçme Su Hatları Kesin Projesi'nin onayı için Bülent Turan'dan ada halkı adına destek istedi. Bülent Turan'ın olumlu yaklaşımı ve girişimleri ile proje onaylandı. Desteği için Turan’a teşekkür eden Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz; “Bu proje ile adamıza içmesuyu sağlayan anakara Taştepe kuyularından deniz hattının başlangıç noktasına kadar olan 20 km'lik bir bölümü asbest isale hattı ile ada merkezinde bulunan 25 km'lik içmesuyu dağıtım şebekesinin su temininde bir kesinti olmadan değiştirilmesi planlanmıştır. Aynı zamanda mevcut su depolarının yeri ve kapasitesi değiştirilerek enerji tasarrufu ve ada içinde basınçlı su sağlanacaktır. Projenin yaklaşık bedeli olan 18.000.000 TL'nin %50'si SUKAP kapsamında hibe olarak alınacak -9.000.000 TL- kalan %50 ise 20 yıllık sürede İLBANK'a ödenecektir.Bozcaada İçmesuyu Kesin Projesi'nin İLBANK'tan onaylanarak hayata geçmesinde büyük emeği olan Çanakkale AK Parti Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent TURAN başta olmak üzere İlbank yetkilileri ve tüm emeği geçenlere kurumumuz ve Bozcaada halkı adına teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler