istanbul escort

Tohum Otizm Vakfı’ndan Öğretmenlere Eğitim 12.5.2019

Son Güncelleme : 12 Mayıs 2019 09:05
Tohum Otizm Vakfı’ndan Öğretmenlere Eğitim 12.5.2019

Çanakkale’de, “Eğitime Uzanan Yol” projesi ile Otizm Spektrum Bozukluğu olan öğrencilerin eğitimine yönelik öğretmenlerin mesleki kapasitelerinin artırılması amacıyla 93 öğretmene eğitim verildi.

Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları çerçevesinde desteklenen “Eğitime Uzanan Yol” projesi ile Otizm Spektrum Bozukluğu olan öğrencilerin eğitimine yönelik öğretmenlerin mesleki kapasitelerinin artırılması amacıyla gerçekleştirilen eğitim atölyeleri ile Çanakkale genelinde 93 öğretmene eğitim verildi.

Aynı zamanda düzenlenen özel eğitim konulu “Aile ve Farkındalık Semineri” ile ailelerin bilgi ve farkındalıklarının geliştirilmesi hedeflendi.

Çanakkale merkez ve ilçelerinde Özel Eğitim sınıflarında görev yapan öğretmenlere ve Rehberlik öğretmenlerine 5 gün süren eğitimler verildi. İki uzmanın liderliğinde iki farklı atölyede interaktif eğitimler ile öğretmenlere, Otizm Spektrum Bozukluğu olan çocukların eğitiminde kullanılan Kanıt Temelli Uygulamalara yönelik sunumlar yapılmış ve atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

Programın son gününde ise, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Vuran’ın katılımları ile öğretmenlere ve ailelere yönelik Otizm Farkındalık ve Aile Semineri gerçekleştirildi. Ayrıca, Av. Cansu Korkmaz tarafından özel gereksinimli öğrencilerin hakları üzerine konuşma yapıldı.

Kapanış Programına, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Işıl Korkmaz katılarak eğitime katılan öğretmenlere sertifikalarını verdiler.

HABER MERKEZİ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler