istanbul escort

TİCARET BORSASINDAN 'ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMI'NA DESTEK

Son Güncelleme : 16 Ekim 2018 17:10
TİCARET BORSASINDAN 'ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMI'NA DESTEK

Çanakkale Ticaret Borsası (ÇTB) Başkanı S. Kaya Üzen, hükümetin Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na destek vermek amacıyla başlattığı indirim kampanyalarına Borsa üyelerinin de katılması çağrısında bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB), Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı’na katkıda bulunmak amacıyla; 81 il ve 160 ilçede bulunan 365 oda ve borsa nezdinde başlattığı çalışmaya Çanakkale Ticaret Borsası da destek veriyor.

Hükümet tarafından Enflasyonla Mücadele Programı çerçevesinde ülke genelinde başlatılan “indirim kampanyası”nı Çanakkale Ticaret Borsası olarak desteklediklerini ifade eden Borsa Başkanı  S.Kaya Üzen konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti;

“Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.

Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.  Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.

 

“Aynı hedefe kenetlenmeliyiz”

Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekun mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.  Biz de, Çanakkale Ticaret Borsası olarak, tüm Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz.  İnanıyorum ki, Çanakkale olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” EZGİ KOSTAK

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler