TAVLI, TEVFİKİYE KÖYÜNDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

10 Haziran 2018 18:15
TAVLI, TEVFİKİYE KÖYÜNDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Vali Orhan Tavlı, 2018 Troya Yılı çalışmaları kapsamında Çanakkale Valiliği ve OPET tarafından imzalanan protokol kapsamında OPET’in Tevfikiye Köyü’nde yaptığı yenileme ve rehabilitasyon çalışmalarını inceleyerek OPET Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma Hacıalioğlu’ndan çalışmaların son durumuyla ilgili bilgi aldı.

Troya Milli Parkında ve Tevfikiye Köyünde Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi ve OPET tarafından sürdürülen yenileme ve rehabilitasyon  çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Orhan Tavlı, öncesinde ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Vali Yardımcısı-İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, OPET Sosyal Sorumluluk Projeleri Çanakkale Saha Sorumlusu Fatma Hacıalioğlu ve beraberindekilerle fidan dikimi yaptı.     

İl Özel İdaresi tarafından bölgede tamamlanan içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarıyla, yapımı devam eden köy içi yol, çevre ve meydan düzenlemelerini de yerinde inceleyen Vali Orhan Tavlı, yapılan çalışmaların son durumuyla ilgili Vali Yardımcısı-İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah

Köklü’ den bilgi aldı.

Vali Orhan Tavlı, PTT tarafından telefon kablolarının yer altına alınması çalışmalarını da yerinde inceleyerek PTT çalışanlarına teşekkür etti.   Elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmalarının da UEDAŞ tarafından yürütüleceği müjdesini verdi.

Köy kahvesinde vatandaşlarla da bir araya gelen Vali Orhan Tavlı, vatandaşlarla sohbet ederek 2018 Troya Yılı ile beraber köyde yapılan çalışmaların değerlendirmesini yaptı.  

Yapılan çalışmalarla Tevfikiye Köyü Troya dönemini yaşatan binaları ve figürleri ile tarihi bir doku kazanarak bölgenin turizm potansiyeline sağlayacağı katkıları vatandaşlarla değerlendiren  Vali Orhan Tavlı, vatandaşların önerileri, taleplerini dinledi. NURDURAN DUMAN

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler