TANITIM ELÇİLERİ’NİN GÖZÜNDEN ÇANAKKALE Tarık Çelik

11 Haziran 2018 09:29
TANITIM ELÇİLERİ’NİN GÖZÜNDEN ÇANAKKALE Tarık Çelik

TANITIM ELÇİLERİ’NİN GÖZÜNDEN ÇANAKKALE Çanakkale’nin tanıtım elçileri Çanakkale’yi değerlendiriyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrencisi Tarık Çelik

1.)Çanakkale’de her geçen yıl öğrenci nüfusu artış gösteriyor. Çanakkale’yi bir öğrenci olarak barınma, kültürel aktiviteler ve ihtiyaçların karşılanması bakımından değerlendirebilir misiniz?

Ben Ankara'dan geldim. Oraya göre Çanakkale çok gelişmiş bir şehir değil. İhtiyaçların karşılanması konusunda günlük ihtiyaçlarda sıkıntı olmuyor ama daha üst düzey örneğin teknolojik bir araç gereci bakarak satın alma konusunda sıkıntılar olabiliyor. Çünkü büyük firmaların mağazaları yok. Barınma konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. Merkezde kiralar biraz pahalı olsa da genel itibariyle her bütçeye uygun evler mevcut. Öğrenciler bütçesine göre yerleşebilir. Kültürel aktivite konusunda da Çanakkale çok sosyal bir şehir. Oldukça güzel aktiviteler oluyor. Zaten Çanakkale tarihten gelen bir çok değere sahip ve çoğunada sahip çıkılıyor. Bu bağlamda etkinlikler yapılabiliyor.

2.)Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra burada yaşamaya devam etmek ister misiniz? Neden?

Ankara'da yaşamayı düşünüyorum çünkü iş imkanı orada daha iyi. Ayrıca ailemde orada olduğu için biraz daha cazip geliyor. Ama Çanakkale'de kalmakta isterdim. Çünkü çok güzel ve nezih bir şehir. Bırakmak zor olacak ama ileride fazla potansiyelim burada olmayacak.

3.)Çanakkale’nin ilçeleri, beldeleri, adaları, köylerini gezme şansınız oldu mu? Neler gördünüz? Beğendiğiniz bir yerleşim yeri var mı?

Güzelyalı ve Dardanos var. Oralar sanırım köy olarak geçiyor. Dardanos'da ki okulun yaptığı sosyal tesis çok güzel ve sürekli oraya gitmeye çalışıyorum. Güzelyalı'da yolları biraz sıkıntı yaşatıyor ama orasıda bitti gibi. Bozcaada ve Gökçeada var. Çanakkale'nin turizm potansiyelini arttıran yerlerin başında geliyor. Sonra Kilitbahir oldukça güzel yer. Bunun bir çok aklıma gelmeyen yerde muhakkak vardır. Bu konuda Çanakkale'de yaşadığımız için şanslıyız.

4.)2018 Troia Yılı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Troia Ören Yeri’ne gitme şansınız oldu mu? Değerlendirebilir misiniz?

Turizm potansiyelini arttıran bir konuda antik kentlerimiz. Troia'da bunlardan biri ama maalesef gitme şansım olmadı. Malum öğrenci bütçesi her şeyi karşılamıyor ve açıkçası ilgi alanımın içerisinde de değil ama güzel bir fırsat olsa tabi ki gidip görmeyi isterim.

5.)Bir öğrenci olarak okula ulaşımda sıkıntı yaşıyor musunuz? Neden?

Büyük sıkıntılar yaşamıyoruz. Ama tabi bazen aşırı dolu oluyor otobüsler. Bunun dışında pek bir sıkıntı yok.

6.)Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ni tercih sebebiniz nedir?(puan,şehir,eğitim kalitesi vs.)

Ankara'da okurken arkadaşım Çanakkale'yi kazanmıştı. Onun vesilesiyle üniversitenin ve şehrin güzelliğini duydum. Küçüklüğümüzden de bildiğimiz gibi Çanakkale Savaşlarından dolayı her zaman bir sempatim vardı. Bu sayede Çanakkale'yi tercihlerim arasına aldım ve burası oldu.  DOĞANCAN USTABAŞ

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler