TAM 14 YIL MÜCADELE VEREN ÜNAL DEV PROJEYİ AYVACIK’A KAZANDIRDI

05 Şubat 2018 08:26
TAM 14 YIL MÜCADELE VEREN ÜNAL DEV PROJEYİ  AYVACIK’A KAZANDIRDI

“KRUVAZÖR LİMAN TAMAM”

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in 2004 yılından beri peşini bırakmadığı , başbakanlar ve bakanların kapısını aşındırdığı Ayvacık altına liman projesinde mutlu sonun müjdesini Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan verdi, “ Küçük yolcu gemilerinin değil her biri 5,10 , hatta 20 bin kişi taşıyan kruvazör gemilerin yanaşacağı limanı Ayvacık altına kuruyoruz. 13 milyonu aşkın bedelle ihalesini yaptık. Ayvacık ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Çanakkale’nin marka kent olduğunu ancak bunun İl merkeziyle sınırlı kalmayıp İlçelerle birlikte yan markaların oluşturulacağını belirten Turan “Ayvacık’a okul, hastane, kamu binası , gölet velhasıl çok şey kazandırdık ancak buranın markası da kruvazör limanıyla turizm olacak. Troia’dan sonra Aristo’nun memleketi Assos’u da uluslararası tartışmayla adına yakışır bir turizm cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Kruvazör gemiyle gelenler Assos’u, Troia’yı, Gelibolu’yu gezip görme şansı bulacak” dedi. (Necmiye Tarlasüren)

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Hasret ŞEN

07 Şubat 2018 20:51
Yazık bu memlekete Kazdağlarının altın madenini yurtdışına kaçırmak artı doğa katliamı....Acaba Midilli ye o limandan kaç kişi geçecek ? çok yazık ...oteller gemi atıkları ile kirlenecek maden sevkiyatı iskelesi olacak..İşte doğduğum Karabiga nın hali ....göz göre göre hizmet adı altında yapılanlardan vicdanlar rahatsa ALLAH bilir de görür de kimseden kaçmaz

Son Eklenenler