istanbul escort

Takımdan Önce Bir Aileydik (23.04.2020)

Son Güncelleme : 23 Nisan 2020 10:04
Takımdan Önce Bir Aileydik (23.04.2020)

Kale 1957 Spor Kulübünün Dominik’li pasörü uzun süren maratonu değerlendirdi.

Dominik Cumhuriyeti Milli Takımının 2020 Tokyo Olimpiyat vizesini almasında büyük rol oynayan pasörü Niverka Marte Kale 1957 Spor Kulübüne devre arasında transfer olurken göstermiş olduğu performansla takımının başarısında büyük pay sahibi olan isimlerin başında geldi. 

Bu sezon ilk defa yer aldığı Türkiye Kadınlar Voleybol 1.liginde adeta ligi forse eden Kale 1957 spor kulübü sezonun devre arasında kadrosuna kattığı Dominik Cumhuriyeti Milli takımın pasörü Niverka Marte ile adeta rakiplerine gözdağı verdi.

1990 doğumlu olan Yıldız pasör  2009-2012 yılları arasında Mirador VC, 2012-2013 sezonunda Igtisadchi Baku, 2013-2014 sezonunda Mirador VC, 2015-2016 sezonunda Le Cannet Volley Ball, 2016-2017 sezonunda Deportiva Nacional, 2017-2019 sezonlarında CV Deportivo Geminis, 2017-2019 sezonlarında ise Guerreras Volleyball Clup takımlarında forma giyerken Milli takımda önemli başarılara imza attı.

Kale 1957 Spor kulübünün Dominkli yıldızı saha içerisindeki başarısının yanında sempatikliği, ve uyumu ilede dikkatleri üzerine topladı.  Müsabaka ve Antrenman dışında Çan sokaklarında dolaşırken, halkın sevgisiyle karşılaşan Niverka Marke bu durumdan çok mutlu olduğunu ifade ediyor.

Niverka  Marte  Kale 1957 spor kulübüne transfer olduğu için çok mutlu olduğunu, ilçeye geldiği günden buyana uyum sorununu kulüp başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve takım arkadaşlarının destekleriyle çabuk atlattığını söylüyor.

Dominikli Milli oyuncu Takım içerisinde arkadaşlığın çok önemli olduğunu, takım içinde oluşan arkadaşlık bağının kendilerine başarıyı getirdiğini ifade ediyor.  Takım içerisindeki birlik beraberliğin kendisini çok etkilediğini de sözlerine ekleye Niverka  , antrenörü ve teknik kadronun bu birliktelikteliğin sağlanmasında büyük payı olduğunu anlatıyor.

Çan ilçesinin şirin bir ilçe olduğunu insanlarının çok iyi kalpli olduklarını, kendilerine hep yakın ilgi gösterdiklerini ve bununda sporcuların kendirlini özel hissetmelerine yol açtığını söyledi.

Yıldız Pasör müsabaka günleri taraftarların salonu tamamen doldurarak alınan galibiyetlerde büyük pay sahibi olduklarını ifade ederken, kazanılan karşılaşmalardan sonra sevincin hep birlikte coşkuyla kutlanmasının kendini çok etkilediğini ifade etti.

Çan’da unutamayacağı günler geçirdiğini  söyleyen Dominikli yıldız play-off  final karşılaşmaları oynandığı takdirde şampiyonluk kupasını ilçeye getireceklerinin sözünü verdi.

Niverka  Marte  son olarak sezonu ikinci devresinde takım olduğunu  kendisine destek olan Başta kulüp başkanı Serter Gezer olmak üzere, yönetim kuruluna,teknik heyete,  taraftarlara ve özellikle takım arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi.

Etiketler: kale1957 voleybol çanakkale çan

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler