istanbul escort

Taekwondo Sporunda Ustalaşmak İstiyorum (31.05.2020)

Son Güncelleme : 31 Mayıs 2020 11:05
Taekwondo Sporunda Ustalaşmak İstiyorum (31.05.2020)

Çanakkale Anafartalar Spor Kulübünün sporcusu Emre Bahçalı hedeflerini anlattı.

Çanakkale Anafartalar Spor kulübünün yetenekli sporcusu Emre Bahçalı Taekwondo sporunu yapmaktan dolayı çok mutlu olduğunu. Öncelikle hedefinin siyah kuşak olmak olduğunu ardından her sporcusun hayali olan Milli forma altında müsabaka çıkmak istediğini ifade etti

Başarılı sporcunun antrenörlüğünü Milli takım antrenörlerinden Hasan Altunışık yapmakta

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

EMRE BAHÇALI: Merhaba Adım Emre Bahçalı, Esenlerde Cevatpaşa Ortaokulu’nda yedinci sınıf öğrencisiyim.

TAEKWONDO SPORUNA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

EMRE BAHÇALI:  Taekwondo sporuna 1 yıl önce kardeşlerimle başladım. Güçlü ve dayanıklı olmak için bir spora başlamak istedim.  Annem de bizi bu spora yönlendirdi.

İLK KARŞILAŞMANDA NELER HİSSETTİN

EMRE BAHÇALI:-İlk başta biraz korkunç gelebilir, ama sonra korkuyu yenmeyi öğreniyorsun. Bende de öyle oldu. Başlarda korkuyordum ve heyecanlanıyordum. Zamanla alışıyorsun ve üzerindeki korkuyu ve heyecanı atıyorsun.

ÇALIŞMA ORTAMINI NASIL BULUYORSUN

EMRE BAHÇALI:  Çalışma ortamımız gayet uygun ve temiz. Biz bu konuda şanslıyız diye düşünüyorum.

OKUL VE SPOR BİR ARADA ZOR OLMUYORMU

EMRE BAHÇALI:  Okulda spor fazla yapamadığımız için, Taekwondo iyi geliyor. Zaten derslerimizle, antrenmanlarımız çakışmıyor. Hatta spor yapmak benim derslerime olumlu yönde etki yapıyor.

KENDİNE ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCULAR VARMI

EMRE BAHÇALI: Türkiye’nin Taekwondo’da başarılı olduğunu düşünüyorum. Yılmaz Helvacıoğlu, gibi isimleri eminim hepiniz duymuşsunuz.  Türkiye ‘de spor genel olarak az yapılıyor gibi gözükse de çok başarılı sporcularımız var. Gelecek nesillerin de Türkiye‘ yi gururlandıracağından eminiz.

İLK ZAMANLAR SENİ EN ÇOK NE ZORLADI

EMRE BAHÇALI:  Bu sporda esnek olmak gerek. Bacak açmak ilk başta zordu, hala onun üzerinde çalışıyorum. Tüm vücudu çalıştırdığımız için ilk başta kaslarımız da ağrıyordu. Ama biz geliştikçe biraz daha kolay olmaya başladı.

TAEKWONDO SPORU NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

EMRE BAHÇALI:  Her hangi bir şey başarmak için güçlü ve kararlı olmak gerekiyor, bu sporda da öyle. Yaptığın ve yapacağın iş ne olursa olsun disiplinle yapman gerekir. Başarıya giden yolda en önemli kural disiplin

ANTRENMANLARINIZ NASIL GEÇİYOR

EMRE BAHÇALI:  Antrenmanlarımızın  başında  ısınma hareketleri yapıyoruz, sonra tekme ve blok teknikleri çalışıyoruz. En son da soğuma hareketleri yapıyoruz. Antrenmanda başarılı olan öğrenciler hoca tarafından ödüllendiriliyor. Birkaç madalya bende de var. Odamda duvarda asılı. Birkaç daha eklemeyi düşünüyorum.

MÜSABAKA ÖNCESİ NASIL KONSANTRE OLUYORSUN

EMRE BAHÇALI:  İlk başta heyecanlanıyorum ama maç başlayınca heyecan azalıyor ve düşündüğüm tek şey maç oluyor. Ne kadar çok antrenman yaparsan kendine güven o kadar artıyor ve konsantre olmak daha kolay oluyor.

MÜSABAKA SORASINDA NE HİSSEDİYORSUN

EMRE BAHÇALI:  Heyecan ve Kazanmak

BU SPORU YAPMANIN ZORLUKLARI NELER

EMRE BAHÇALI:  Bazen kendimizi çok başarılı göremeyebiliriz bunun için pes etmemeye öğrenmemiz gerek. Kilomuza ve özel hayatımıza dikkat etmeliyiz.

AİLEN TAEKWONDO SPORU YAPMANA NASIL BAKIYOR

EMRE BAHÇALI: Ailem her zaman iyimser ve benim  başarılı olacağıma sonuna kadar inanıyor.

HEDEFLERİN NEDİR

EMRE BAHÇALI:  Öncelik hedefim Siyah Kuşak alıp ustalaşmak. Daha sonra da her sporcunun hayali olan Milli sporcu olmak istiyorum. Şampiyonlarda başarılı olmak istiyorum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler