istanbul escort

Su Kaynaklarına Denetim 29.11.2019

29 Kasım 2019 09:40
Su Kaynaklarına Denetim 29.11.2019

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Taşçı, merkez ilçe sokak çeşmelerine içme suyu sağlayan su kaynağı ve depolarında incelemelerde bulundu.

Çanakkale İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Taşçı, Ağı Dağı Kuşca Kestane Menbaa Suyu Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Ramazan Demircan, dernek üyesi Recep İşsever ve İl Sağlık Müdürlüğü Çevre Sağlığı Birimi teknik personelleri ile birlikte Merkez İlçe Bodurlar Köyü mevkiinde, Merkez İlçe Sokak Çeşmelerine içme suyu sağlayan su kaynağı ve depolarında incelemelerde bulundu.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden ziyarete ilişkin yapılan açıklamada; “İlimizde, İlçe ve Köylerimizde yapılan incelemelerde sokak çeşmeleri; toplumun su ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlamakla birlikte bu çeşmelerde, çoğunlukla şebeke sistemlerine dahil olmayan kaynak sularının kullanıldığı İl sağlık Müdürlüğü tarafından tespit edilmiştir. Su kaynaklı bulaşıcı ve salgın hastalıkların oluşması ve yaygınlaşmasının önlenmesi bakımından, sokak çeşmelerinin denetimi ve halkımıza içilebilir nitelikte sağlıklı su temin edilmesi için tespiti yapılan 847 sokak çeşmesinden İl Sağlık Müdürlüğü tarafından su analizleri alınmaktadır.”ifadeleri yer aldı. EZGİ KOSTAK

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler