SPORDA YETENEĞİNİ KEŞFET

16 Mayıs 2018 17:11
SPORDA YETENEĞİNİ KEŞFET

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” için oluşturulan iş birliği protokolü kapsamında sportif yetenek taraması uygulamasına 3. sınıf öğrencileri ile başlandı.

ÇOMÜ Dardanos Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen uygulama, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp’in katılımlarıyla yapıldı.

“Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” ile öğrenciler; boy/kilo, oturma yüksekliği ve kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, geriye sağlık topu atma, el kavrama kuvveti, 20m sürat koşusu başlıklarında değerlendirilerek uygun olan spor branşlarına yönlendirilecek. Proje, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak amacıyla uygulanıyor.

CÜNEYT AKAY

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler