istanbul escort

Sporculardan Anlamlı Sancak Koşusu (18.07.2020)

Son Güncelleme : 18 Temmuz 2020 10:07
Sporculardan Anlamlı Sancak Koşusu (18.07.2020)

Türkiye Genelinde gerçekleştirilen 15 Temmuz Sancak Koşucu Çanakkale’de de 25 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organize ettiği  15 Temmuz Sancak Koşusu’ nda 25 sporcu 2.500 metrelik mesafeyi, “Demokrasi Bilinci, Elden Ele Taşınan Bir Bayrak Yarışıdır” sloganıyla sancak koşusunu  tamamladılar.

15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu, sosyal mesafe kurallarına uyarak; Çanakkale Cumhuriyet Meydanı' ndan başlayıp, Çanakkale İskele - Demokrasi Meydanı Tören Alanı’nda sona erdi.

Sancağı başlangıç noktasında Bedensel Engelli Ağır Siklet Bilek Güreşi Dünya Şampiyonu Ümit Burunlular' a veren Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, tüm illerde eş zamanlı başlayacak olan 15 Temmuz Sancak Koşusu' nun startını ''Şanlı sancağımızı gururla teslim ediyorum'' diyerek verdi.

Alp, koşu sonrasında; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde birlik ve beraberliğimiz, demokrasi ruhuna olan inancımız daha da güçlenmektedir. Ay yıldızlı sancağı taşımak, inanç ve dirayetle, tüm gazi ve şehitlerimizin 15 Temmuz gecesindeki mücadelelerini, direnişlerini hatırlamak ve hatırlatmak amacıyla, 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu etkinliğinin Çanakkale' de de gerçekleştirildiğini söyleyerek tüm sporculara teşekkür etti.

Etiketler: atletizm sancak çanakkale

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler