SIFIR ATIK PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

14 Mayıs 2018 16:27
SIFIR ATIK PROJESİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesinin tanıtım toplantısı Vali Orhan Tavlı, başkanlığında yapıldı.

Vali Orhan Tavlı, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesinin önemine değinerek, projenin uygulanması ve yaygınlaştırılması konusunda herkesin üzerine düşeni yapması talimatını verdi.

İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapılan tanıtım toplantısında Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat; israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması  durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanmasını kapsayan Sıfır Atık Projesiyle ilgili bilgi verdi. Sıfır Atık Projesi aşamalı olarak kamu kurum ve kuruluşlarında, terminallerde, eğitim kurumlarında (okullar, üniversiteler, yurtlar vb.), alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, dinlenme tesislerinde ve büyük iş yerlerinde hayata geçirilecek. HAVVA PORTAKAL

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler