Sıcak Havaya Dikkat!

26 Haziran 2019 12:50
Sıcak Havaya Dikkat!

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, hafta sonuna kadar hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 3 ile 7 derece üzerinde olacağını belirtildi. Sıcaklıkların Karadeniz bölgesinden gelecek yağışlı havanın etkisiyle normale döneceği öngörülüyor.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “Bu hafta boyunca hava sıcaklıklarının ülke genelinde artacağı ve mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Ancak hafta sonunda Cuma gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelmesi beklenilen serin ve yağışlı sistem ile birlikte mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının azalacağı ve mevsim normalleri seviyesine ineceği bekleniyor” denildi.

Güneş Çarpmalarına Karşı Uyarı

Yüksek sıcaklık ve nem ile birlikte güneş çarpmalarına karşı da uyarıda bulunan yetkililer, “ Marmara, Ege ve Akdeniz’in kıyı kesimlerinde yüksek sıcaklık ile birlikte yüksek nem de beklenmektedir. Bu durum hissedilen sıcaklıkların yüksek olmasına neden olacağından meydana gelebilecek sıcak çarpması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” uyarısında bulundu.

 

UTKU YAŞAR CÜCE

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler