“SENDİKACILIKTA TÜRKİYE VE ARNAVUTLUK TECRÜBESİ” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Son Güncelleme : 06 Mayıs 2017 17:05
“SENDİKACILIKTA TÜRKİYE VE ARNAVUTLUK TECRÜBESİ” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Memur-Sen ve BSPSH ortak düzenledikleri program Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve BSPSH Genel Başkanı Gezim Kalaja’nın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi

Memur-Sen Konfederasyonu ve Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu (BSPSH) ortak olarak düzenledikleri program, “Sendikacılıkta Türkiye ve Arnavutluk Tecrübesi” temasıyla Ankara’da başladı. Açılış konuşmalarını Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve BSPSH Genel Başkanı Gezim Kalaja'nin gerçekleştirdiği program, ikili işbirliği protokolü imzalarıyla devam etti. İki oturumdan oluşan panellerle süren programda, İlk oturumda “Türkiye ve Arnavutluk’ta Sendikal Örgütlenme”, ikinci oturumda ise, “Günümüzde Sendikacılık Hareketlerinin Durumu ve Karşılaştığı Sorunlar” başlıklı konular işlendi.

Yalçın: Nitelikli İşlere İmza Atıyoruz

“Memur-Sen olarak, güzel çalışmaların içerisinde güzel dostlarla birlikte nitelikli işlere imza atıyoruz” diyen Yalçın, “Özel kıymet verdiğimiz konfederasyonlardan birisi BSPSH’dir. Memur-Sen olarak 47 ülkeyle eğitim işbirliği protokolü imzalamış ve 47 ülkeye ziyaretlerde bulunmuş bir konfederasyonuz. Bunun gereğini yerine getiriyoruz. İstanbul’da düzenlediğimiz programla bir haftaya yakın nitelikli toplantıları birlikte noktalamıştık. O toplantılarda aldığımız kararlardan biri de eğitim işbirlikleri protokollerinin fiiliyata dökülmesinin önü açılmasıydı. Bu kararlı hızlıca yerine getirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz” diye konuştu.

İslam İşbirliği Teşkilatı Bünyesinde Bir Çalışma Örgütünün Kurulmasını İstiyoruz

58 ülkeden 120’nin üzerinde sendika yöneticisiyle, İstanbul’da gerçekleştirilen “İslam Dünyasında Sendikacılık” toplantısının hedefinin, “İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir çalışma örgütünün oluşturulması” ve ‘OIC'e üye ülkelerin bütün sendikalarının inisiyatif alması ve ortak hareket etmesi” olduğunu söyleyen Yalçın, “4 dilde yayınlanan ve imzalanan İstanbul Deklarasyonu bu iradenin dışa vurumuydu. 1 Mayıs öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştüm. Türkiye’nin İslam İşbirliği Teşkilatı’nın dönem başkanlığını yürüttüğü bu dönemde, emek örgütlerinin ortak iradesine destek vermesini istedim.

 

 

 

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler