istanbul escort

aksaray haber

ŞAMPİYONLAR HAVUZLARINA KAVUŞUYOR 14.02.2020

Son Güncelleme : 14 Şubat 2020 08:02
ŞAMPİYONLAR HAVUZLARINA KAVUŞUYOR  14.02.2020

Türkiye’de Havuzu olmayan ama en çok şampiyon çıkaran İlçesine müjde verildi.

Gelibolu ilçesine Yarı Olimpik Yüzme havuzu yapılma müjdesi verildi. Gelibolu’da Triatlon, Biatlon, Duatlon gibi branşlarda bir çok Türkiye ve Balkan şampiyonu çıkarmasına rağmen çalışma şartlarında en çok zorlanan ilçelerden ve spor branşlarının başında geliyordu.

Tecrübeli antrenör Halil Tuna’nın başarılı öğrencileri antrenmanlarını yapmak için haftada dört gün Çanakkale’ye gelmek zorunda kalıyordu. Haftanın dört günü Çanakkale’de bulunan Anafartalar yüzme havuzuna gelmek zorunda kalan sporcular okul çıkışı geldikleri Çanakkale’den gecenin bir yarısı Gelibolu’ya dönmek zorunda kalıyorlardı.

Zor şartlarda çalışmalarına rağmen sayısız şampiyonluklara imza atan Gelibolu’lu sporcular yakın zamanda ilçelerine yapılacak olan havuzda antrenmanlarını yapacaklar.

Tecrübeli Antrenör Halil Tuna yaptığı açıklamada çok zor şartlarda sporcularımız antrenmanlarını yapıyorlardı. Büyük fedakarlıklar gösteriyorlardı. Okul çıkışı Çanakkale’ye götürdüğümüz sporcularımız gecenin bir yarısı evlerine ulaşabiliyorlardı. Türkiye’de bu branşlarda en başarılı sporcuların Gelibolu’da bulunmasına rağmen havuzunun olmadığı tek ilçe olması ise büyük üzüntü vermekteydi.  Aldığımız bu müjdeli haberle ileriye dönük umutlarımız daha da arttı. Şimdi daha fazla sporcu ile çalışabileceğiz. İstediğimiz zamana antrenman koyabileceğiz. Sporcularımız yollarda harcadıkları enerjilerini antrenmanlarda harcayabilecekler. Başarılarına başarılar katacaklar. Başta Sayın Vekilimiz Bülent Turan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz dedi.

Gelibolu’da Triatlon sporcuları zor şartlarda antrenmanlarını yapmalarına rağmen sayısız Türkiye şampiyonluklarına imza atmıştı.

2020 yılında yapılacak 32 milyon liralık Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımı için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile birlikte imza töreni gerçekleştirilirken Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın girişimleri ile Gelibolu’ya yarı olimpik yüzme havuzunun da yapılması için ödenek çıkartıldı.

Etiketler: triatlon biatlon gelibolu çanakkale avrupa balkan

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Münevver çalışkan

14 Şubat 2020 11:19
Bizlere inanan ve destek veren herkeze çok ama çok teşekkür ederiz.öncelikle sayın millet vekilimiz Bülent Turan,a ve emeği geçen bizlerin yanında manevi destek veren tüm çalışan kişilere sonsuz teşekkürlerimi sunarım.sizlere söz veriyoruz.Geliboluya bu havuz olduktan sonra daha yüzlerce başarılı öğrenci yetiştireceğimize,Halil Tuna ve ben söz veriyoruz.

Son Eklenenler