SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN BİR ARAYA GELİNDİ

06 Haziran 2018 17:50
SAHİPSİZ HAYVANLAR İÇİN BİR ARAYA GELİNDİ

Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz başkanlığında Eceabat’ta yaşayan sokak hayvanlarına barınak yapılabilmesi için toplantı düzenlendi.

Toplantıya Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Recep Tutucu, Çanakkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yücel Tokgöz, Eceabat Orman İşletme Şefi Işıl Kandemir, Hidayet Topçu,Eceabat Mal Müdürü Mehmet Yücel, Eceabat Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Necla Varıl katıldı.
Kaymakamlık  makamında düzenlenen toplantıda, Kaymakam Turan Yılmaz; İlçede başıboş hayvan sayısının fazla olduğunu ve bu sayının her geçen gün arttığını, bu durumun ilçede hem insan sağlığını, hem de hayvan sağlığını olumsuz etkilediğini, bölgeye binlerce turist gelmesi sebebi ile bu konunun daha önem arz ettiğini, başta Belediye olmak üzere ilgili tüm kurumlar ile bir araya gelerek ilçeye tam teşekküllü bir hayvan barınağı kurulması gerektiğini söyledi.
Toplantıya katılan Belediye Başkan Yardımcısı Recep Tutucu; ilçe için hayvan barınağının şart olduğunu, konunun belediye meclisinde görüşülmesi sonucunda deste vermeye hazır olduklarını belirtti. Eceabat Sokak hayvanları koruma derneği başkanı Necla Varol, barınak yapımından sonra gönüllü olarak destek vereceklerini belirtti.
Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda, öncelikle barınak için uygun yer tespit ve tahsis çalışmalarının yapılacağı, bu konuda belediyenin önayak olarak, orman ve su İşleri Bakanlığından bu konuda maddi destek alınacağı, barınak yapılana kadar mevcut hayvanların kısırlaştırma işlemine başlanacağı kararlaştırılması ile toplantı son buldu. MEHMET BAYER

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler