Şahin, devam eden yatırımları yerinde inceledi

11 Haziran 2018 17:15
Şahin, devam eden yatırımları yerinde inceledi

İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin Çanakkale Merkez’de Devam Eden Yatırımları Yerinde İnceledi.

Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Çiçek ve Ufuk Ünver ile birlikte yapımı devam Çanakkale Gazi Evi Rehabilitasyon Merkezi, Çanakkale Öğretmen Evi Hizmet Binası, Çanakkale Karasal - Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi ve yapımı tamamlanarak hizmete giren Turgut Reis Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

İlk olarak Yapımı tamamlanan Turgut Reis Ortaokuluna geçen Meclis Başkanı Ömer Şahin “Biliyorsunuz Eğitime İl Özel İdaresi olarak büyük önem veriyoruz. Bu okulumuzun bulunduğu arazinin mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne aitti. Buradaki okulumuzun yenilenmesi gerekliydi. İl Genel Meclisi’miz tarafından 07 Ağustos 2015 tarihinde okul yapılması için bu arazimiz Milli Eğitim Bakanlığı’na tahsis edildi. Okulumuzun 09/11/2015 tarihinde Kurumumuz tarafından ihalesi yapıldı. 12/01/2016 tarihinde işin yer teslimi yapıldı. Okulumuz 16 derslik olup, sözleşme bedeli 3.677.000,00-TL’dir. Okulumuz tamamlanmış olup 30/03/2017 tarihinde geçici kabulü yapılmıştır. Okulumuz Çanakkale’mize hayırlı olsun” dedi.

 

Ziyaretten sonra İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin ve beraberindeki heyet yapımına başlanan Çanakkale Gazi Evi Rehabilitasyon Merkezi’ni incelediler

 

Başkan Şahin “Mülkiyeti Hazineye ait arazide 40 odalı ve 80 yatak kapasiteli Gazi evi Rehabilitasyon Merkezi yapım işine başladık. 26/02/2018 tarihinde yer teslimini yaptık. Şu anda zemin iyeleştirme çalışmaları kapsamında fore kazık imalatları devam etmektedir. Sözleşme bedelimiz 11.440.000,00-TL olup inşallah 2019 Yılı’nın ilk aylarında yapımı tamamlanarak hizmete girecektir.” dedi.

 

Buradan Öğretmen Evi hizmet binasına geçen Başkan Şahin burada açıklamalarda bulundu

 

Başkan Şahin “Öğretmen Evi’mizin şu anda geçici kabul süreci tamamlanmış olup Öğretmen Evi’miz Zemin + 4 Kat’tan oluşmaktadır. 01/04/2016 tarihinde Kurumuz tarafından ihalesi yapılarak 26/04/2016 tarihinde sözleşmesi imzalanmış olup şu anda inşaatımız tamamlanmıştır. Öğretmen Evi’miz Çanakkale’mize ve Eğitim Camiası’na hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

Buradan İl Genel Meclisi Üyeleri Ahmet Çiçek ve Ufuk Ünver ile beraber Çanakkale Karasal – Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi İnşaat Alanı’na geçen Başkan Şahin “Yaklaşık 40.356.000,00-TL’ye mal olacak olan Karasal Sayısal Radyo – Televizyon Verici Kulesi hem yayın frekanslarını sağlayacak hem de eşsiz ve sıra dışı tasarımı ve anıtsal görüntüsü ile Çanakkale’mizin simgelerinden biri haline gelecek. Proje kapsamında yaklaşık 100 kişilik restoran, orman gözetleme kulesi, GSM operatörleri, açık rekreasyon alanı bulunmaktadır. Yaklaşık inşaat alanı 10.000,00 metrekaredir. 03/03/2017 tarihinde yapımına başlanan ve hali hazırda yapımı devam eden inşaatımızda şuan itibariyle, Orman Gözetleme Kulesi tamamlanmış olup, Kule ana ayakları temel imalatları ve betonarme restoran kısmının çelik imalatları devam etmektedir. Şuanda proje gerçekleşme oranı %13’tür” dedi. NURSEL GÜNGÖRDÜ

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler