istanbul escort

aksaray haber

Sağlıklı Yaşamak İstiyorum (14.07.2020)

Son Güncelleme : 14 Temmuz 2020 09:07
Sağlıklı Yaşamak İstiyorum (14.07.2020)

Boğazın Yıldızları Taekwondo kulübü sporcusu Elif Ada Özişler hedeflerini anlattı

Çanakkale Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü sporcusu Elif Ada Özişler sağlıklı yaşamak için spor yapmanın dikkatini çekerken, her bireyin bir spor dalı ile uğraşması gerektiğini ifade etti. Elif Ada Özişler Okul ve spor arasındaki dengeninde iyi kurulduğu zaman sorun yaşanmayacağını ifade etti.

Elif Ada Özişler’i   Çanakkale’nin Taekwondo sporunda önemli sporcularından biri olan, şimdilerin antrenörü Volkan Olgun yapıyor

 

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Merhaba adım Elif Ada Özişler. 10 yaşındayım. Çanakkale’de yaşıyorum. Taekwondo sporuna 2020 yılında başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Daha sağlıklı bir gelecek için babamın yönlendirmesi ile Taekwondo sporuna başladım.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Biz antrenmanlarımızı bazı zamanlarda salonda, bazı zamanlarda ise stadyumda yapıyoruz. Çalışma şartları konusunda şanslıyız diyebilirim. Geniş ve ferah ortamda istediğimiz gibi antrenman yapabiliyoruz.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Yorucu olduğunu söyleyebilirim. Tabi ikisi arasındaki dengeyi iyi sağlayabiliyorsanız ve bahane üretmezseniz hem okul hayatınızda, hemde spor hayatınızda başarılı olabilirsiniz. Açıkçası antrenmanlarımdan ben çok mutlu oluyorum.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

ELİF ADA ÖZİŞLER: Şu an için kendime örnek aldığım sporcu yok. Antrenörümüzün geçmişte çok iyi bir sporcu olduğunu biliyorum ve onun gösterdiği hareketleri dikkatlice öğrenmeye çalışıyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Taekwondo sporuna ilk başladığım zamanlarda bir çok hareketi yapmakta zorlanıyordum. Zamanla zorlandığım hareketleri yapar duruma geldim. Artık daha rahat antrenman yapabiliyorum. Tabi haftada üç gün antrenman yaptığımız için yorulduğumuz zamanlarda oluyor.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Taekwondo sporuda diğer spor dalları gibi disiplinin ön planda olduğu bir spor dalı. Bireysel bir spor dalı olduğu için konsantrasyonun en üst seviyede olmak zorunda. Antrenmanlarınız düzenli olmak zorunda. Ayrıca beslenmenize dikkat emeniz gerekiyor.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Antrenmanlarımız ısınma hareketleri ile başlıyor. Ardından koşu, çalışmalar ve soğuma hareketleri olarak dört bölümden oluşuyor. Okul zamanlarında sadece akşamları antrenman yapıyoruz. Okul olmadığı zamanlarda ise iki antrenmanda yapabiliyoruz. Tabi başarıya ulaşmak istiyorsanız iyi çalışmalısınız, antrenmanın zorluğu ve yorucu olması sizi yıldırmamalı

TAEKWONDO  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Taekwondo çaba, çalışma, dikkat gerektiren bir spordur. Bu yüzden bazı hareketler beni zorluyor. Ayrıca Taekwondo sporcusu her haliyle kendine dikkat etmesi gerekmektedir. Taekwondo sporu bir kavga sporu değil, centilmenliğin ve rakibe saygının ön planda olduğu bir spor dalı olduğu için hal ve hareketlerimiz ile örnek olmamız gerekmektedir.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: En başta da söylediğim gibi zaten Taekwondo sporuna başlamamda Babam büyük rol oynadı. Ailem benim spor yapmama destek veriyor ve bu sporda başarılı olmam için büyük destek veriyor.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

ELİF ADA ÖZİŞLER: Şu anda bir hedefim yok. Sadece sağlıklı yaşamak istiyorum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler