SAÇIKARA, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

22 Şubat 2018 14:46
SAÇIKARA, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Saçıkara, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Saçıkara, şeker fabrikaları, uyum yasaları, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

 

“Açıklamalar Endişe Verici” 

Türkiye ile ABD arasında yoğun bir görüşme trafiğinin yaşandığını söyleyen Saçıkara, görüşme sonrası yapılan açıklamaların endişe verici olduğunun altını çizdi.  Saçıkara, Hükümetin herkesle görüşebileceğine dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Mesela McMaster görüşmesinin ardından deniyor ki, ‘Türkiye ve ABD’nin uzun vadeli stratejik ortaklık ilişkileri teyit edildi! İnsan sormadan edemiyor.  Allah aşkına neyin Teyidi bu?  Neyin müttefikliği?  Neyin Ortaklığı?  Daha iki hafta önce bir tankımız Amerikan füzesiyle vuruldu. 5 Askerimiz şehit düştü. İki subayımızın şehit olduğu helikopterin akıbetini ise henüz daha öğrenemedik.  Mattis görüşmesinin ardından deniyor ki,  ‘ABD YPG’ye yardımda bulunmamış” Peki o zaman 5 bin tır silah gökten zembille mi indi? YPG’ye 550 milyon dolarlık yardım bütçesini ABD Senatosu değil de, Patagonya Parlamentosu mu ayırdı.  Siz bu milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz. Bir kez daha söylüyorum; ABD’ye güvenilmez. ABD ile aynı çuvala girilmez. Bu saatten sonra ABD ile bırakın uzun vadeli ortaklığı bir gün dahi ortaklığımız söz konusu olmamalıdır.”

 

“Şeker Fabrikalarının Satılmasını İstemiyoruz”

“Türkiye’nin adaletin, dış politikanın, eğitimin ve ekonominin yaralı olduğunu belirten Saçıkara; “Peki bu yaraları sarması gereken iktidar ne yapıyor? Yangından mal kaçırır gibi elde kalan son fabrikaları da satışa çıkarıyor.  Mirasyedi evlat gibi Milli Görüş’ün yaptığı fabrikaları Milli Görüş geleneğinden gelenler teker teker satışa çıkarıyor. Biz bu fabrikaların satılmasını istemiyoruz.” MESUT HARPUT

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler