istanbul escort

Sabırla Uzun Yolları Yürüyeceğim (07.07.2020)

Son Güncelleme : 07 Temmuz 2020 10:07
Sabırla Uzun Yolları Yürüyeceğim (07.07.2020)

Boğazın Yıldızları Taekwondo kulübü sporcusu Alican Yavaş hedeflerini anlattı

Çanakkale Boğazın Yıldızları Taekwondo Kulübü sporcusu Alican Yavaş taekwondo sporunda başarılı olması için ailesinin büyük destek verdiğini, bu sporda başarılı olmak için uzun yolları olduğunu ve bu yolları sabırla yürüyeceğini ifade etti.

Alican Yavaş’ı    Çanakkale’nin Taekwondo sporunda önemli sporcularından biri olan, şimdilerin antrenörü Volkan Olgun yapıyor

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ ?

ALİCAN YAVAŞ: Merhaba Adım Alican Yavaş 10 yaşındayım. Boğazın Yıldızları Taekwondo spor kulübünde spor yapmaktayım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI ?

ALİCAN YAVAŞ: Küçüklüğümden beri Taekwondo sporunu yapmak istiyordum. Aileminde isteğiyle Taekwondo sporunu yapmaya başladım.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU ?

ALİCAN YAVAŞ: Antrenmanlarımızı rahat ve geniş bir salonda yapıyoruz. Ayrıca koşularımızı stadyumda yapıyoruz.Orası da bizim için gayet uygun bir yer.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

ALİCAN YAVAŞ: Ben Okul ve spor arasında bir tercih yapmıyorum. Sonuçta ikiside bizim hayatımızın bir parçası. Sadece ikisi arasındaki dengeyi iyi kuruyorum. Ne okulumu, ne de antrenmanlarımı ihmal etmiyorum ve ben ikisinde de başarılı olacağım.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI ?

ALİCAN YAVAŞ: Kendime örnek olarak Milli sporcularımız İrem Yaman ve Servet Tazegül’ü alıyorum.

TAEKWONDO SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ ?

ALİCAN YAVAŞ: Taekwondo sporuna ilk başladığımda esneklik konusunda çok zorlanıyordum. Ayaklarım çok acıyordu. Fakat daha sonra çok çalışarak tüm zorlandığım hareketlerin üstesinden geldim.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ ?

ALİCAN YAVAŞ: Biz haftanın dört günü günde iki saat antrenman yapıyoruz. Ağır ve disiplin gerektiren bir spor olduğu için antrenmanlarımız zorlu ve disiplin içinde geçiyor. Tabi doğal olarakta yorucu oluyor.

TAEKWONDO SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR ?

ALİCAN YAVAŞ: Taekwondo sporu çok disiplin isteyen bir spor dalı, bunun içinde özellikle özel hayatınızda kendinize dikkat etmeniz gerekiyor. Davranışlarınız çok önemli örnek olmalısınız, ayrıca kilonuzu korumak için yediklerinize dikkat etmek zorundasınız.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR ?

ALİCAN YAVAŞ: Taekwondo sporuna başlamamda ailemin büyük katkısı ve isteği olmuştu. İlk başladığım günden buyana bana büyük destek veriyorlar. Benim başarılı olmam ve sağlıklı spor yapabilmem için büyük çaba sarfediyorlar.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER ?

ALİCAN YAVAŞ: Taekwondo sporunda yeniyim. Ama çok çalışıyorum. Antrenörümün dediklerini can kulağıyla dinliyorum. Öncelikle yerelde başarılı olup, ardından Türkiye şampiyonalarında başarılı olarak Milli takıma yükselip Ülkemi gururla temsil etmek istiyorum.

 

Etiketler: taekwondo çanakkale türkiye derece madalya

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler