istanbul escort

PROFESYONEL DÖVÜŞMEK İSTİYORUM (16.05.2020)

Son Güncelleme : 16 Mayıs 2020 10:05
PROFESYONEL DÖVÜŞMEK İSTİYORUM (16.05.2020)

Anafartalar Spor Kulübünün başarılı sporcusu Kadir Üçüncü spor hayatını anlattı.

Anafartalar Spor  Kulübünün mücadele sporcusu  Kadir Üçüncü hedefleri olduğunu belirtirken, Wushu’!da, Muay thai de, Kick Boksta Dünya şampiyonlukları , Avrupa şampiyonlukları yaşamak ve sonrasında Profesyonel  dövüşmek istiyorum. Başarılı sporcunun antrenörlüğünü ise Mazlum Orak yapıyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

KADİR ÜÇÜNCÜ:  Merhaba adım  Kadir üçüncü Çanakkale’de yaşıyorum 15 yaşındayım   ve  2 senedir mücadele sporlarıyla uğraşıyorum. Çanakkale Anadolu lisesinde okuyorum

 MÜCADELE SPORLARINA NE ZAMAN BAŞLADINIZ

KADİR ÜÇÜNCÜ: Mücadele sporlarına 2018 yılında başladım. Benim için  bir ilk olmuştu ve Hep devam edebileceğim bir spor oldu.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

KADİR ÜÇÜNCÜ: Oğuzhan abim bir de,  Cemal abim başlamamı istemişti. İleride olabilecek şeyleri söylemişlerdi bende denemek istemiştim hobi için başlamıştım sonradan gelecek vaat edince devamını getirdim getireceğim ve elbette  beni bu spora sevdiren hocalarım oldu beni bu yolda yalnız bırakmayan ve her zaman arkamda olan mazlum hocam  sayesinde bu spora devam ettim  en büyük sebep ise kulübümüzde oluşan aile kavramı oldu

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

KADİR ÜÇÜNCÜ:  ilk müsabakamda çok heyecanlıydım tecrübem hiç yoktu maç hakkında ve maçta neler yapacağım hakkında düşünüyordum rakibimi izliyor ve neler yapabileceğimi düşünüyordum  ve bende ona göre stratejik  düşünüp maçı ona göre şekillendiriyorum ilk maçım sonuçta bana tecrübe oldu  ama güzel bir karşılaşma olmuştu.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

KADİR ÜÇÜNCÜ: Gençlik spor müdürlüğüne bağlı   bir salonda antrenman yapıyoruz. Çalıştığımız ortam merdiven altı ve kimse elini atıp yardım etmiyor salonumuza yağmur suyu bile giriyo. Çok zor şartlarda antrenmanlar yapıyoruz antrenörümüz Mazlum hoca bu zor şartları bize hissettirmiyordu her zaman yanımızda oluyor maddi manevi   salon için elinden geleni yapıyordu

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

KADİR ÜÇÜNCÜ: Okul ve spor bir arada yürür insan isterse her şeyi yapar zaten  bu bence bir bahane spor  aslında  stresimizi atmaya  ve  güçlenmemizi sağlıyor  ve buda bizim ders çalışmamızı daha kolay hale getiriyor..

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

KADİR ÜÇÜNCÜ: Örnek aldığım sporcular Avatar Atakan,Erdem Dinçer ve Furkan Karabağ gibi sporcular.

MÜCADELE SPORLARINA İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

KADİR ÜÇÜNCÜ: Mücadele sporları gerçekten çok çalışma gerektiriyor. Beslenmeye önem vermek gerektiriyor. Müsabakalarda sakatlıklarım oluşuyordu zor dönemlerdi ama sakatlıkları atlattıktan sonra  her şey kolay hale geldi ve zorlanmadım

MÜCADELE SPORLARI NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

 KADİR ÜÇÜNCÜ: Antrenmanlarımı  okul döneminde Çanakkale’de Mazlum Orak hocam  yaptırıyor gerçekten sporcularına çok değer veren  disiplinli bir antrenör,yazın Torul’da memleketimde Oğuzhan Üçüncü  ve Cemal Üçüncü Antrenörlüğümü yapıyorlar. Çalıştığım antrenörlerin disiplini bana da geçmiş durumda ve böyle olması gerekiyor.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

KADİR ÜÇÜNCÜ: Antrenmanlarımız çok disiplinli bir şekilde geçiyor.  Üç grubumuz var bizim maç grubu ayrı oluyor ben o gruptayım ve maç grubunun antrenmanları çok zorlu geçiyor kondisyon antrenmanları,  interval antrenmanları ve  teknik taktik antrenmanları olarak geçiyor.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

KADİR ÜÇÜNCÜ: Maçlara çıkarken kendimi bu maçı almak zorunda hissediyorum. Kaybetmeyi asla düşünmüyorum ama kendini hiç bir zaman çok kasmıyorum.  Ben bu yüzden verdim tüm maçlarımı kendim gibi dövüşemediğim için çok karşılaşma kaybettim. Hepsi kendi hatalarımdan oldu. Bu karşılaşmalarımdan büyük dersler çıkardım, bunlarda bana hep ders oluyor.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

KADİR ÜÇÜNCÜ: Maç sırasında rakibime konsantre oluyorum onu izliyorum doğru anda giriş çıkışlarımı yapmaya çalışıyorum.

MÜCADELE SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

KADİR ÜÇÜNCÜ: Mücadele sporcusu olmak dediğim gibi çok çalışmak gerektiriyor. Gücünüzü iyi kullanmanız  ve  sakatlıklardan  korunmanız çok önemli. Bu spor dalında ciddi bir sakatlık geçirdiğinizde üç ay geriye gidersiniz.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

KADİR ÜÇÜNCÜ: Ailemde  Annem sıcak bakmıyor. Babam her zaman yanımda desteğini esirgemiyor. Tabi annem sıcak bakmasa da yinede beni destekliyor.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

KADİR ÜÇÜNCÜ: Hedeflerim  wushuda Muay thai de Kick Boksta Dünya şampiyonlukları , Avrupa şampiyonlukları ve sonrasında Profesyonel  dövüşmek istiyorum. Ülkemi en iyi şekilde farklı ülkelerde  Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum.  Tüm dünyaya istiklal marşımızı dinletmek istiyorum .

Etiketler: kickboks çanakkale kadir

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler