istanbul escort

Pes Etmeden Yoluma Devam Edeceğim (27.06.2020)

Son Güncelleme : 27 Haziran 2020 09:06
Pes Etmeden Yoluma Devam Edeceğim (27.06.2020)

Çanakkale Ateşi Spor Kulübünün Milli sporcusu İrem Gülsüm Sayın hedeflerini anlattı.

Çanakkale Ateşi Gençlik ve Spor kulübünün Kyokushin ve Wushu branşındaki Milli sporcusu İrem Gülsüm Sayın Milli takım forması altında mücadele etmenin gururunun tarif edilemez olduğunu ifade ederken, hedefinin pes etmeden yoluna devam ederek daha büyük başarılara imza atmak olduğunu ifade etti.

Milli sporcuyu Milli sporcu ve antrenör Necati Ateş çalıştırıyor.

SİZİ TANIYABİLİRMİYİZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: Merhabalar, ben İrem Gülsüm SAYIN 20 yaşındayım. İstanbul Medipol Üniversitesi fizyoterapi ve rehabilitasyon öğrencisiyim. Bu spora 2014 yılında  başladım.

SİZİ SPORA YÖNLENDİREN SEBEPLER VE KİŞİLER VARMI

İREM GÜLSÜM SAYIN:  Spora başlama sebebim tamamen tesadüfen  oldu diyebilirim. Özellikle annem ve babam beni bu sporu yapmam için yönlendirdi, ben de çok isteyerek ve de merak ederek başladım. Antrenörüm Necati Ateş bu spora ilgim ve yeteneğim olduğunu söyleyerek benim iyi bir sporcu olmamı sağladı.

İLK MÜSABAKANIZDA NE HİSSETTİNİZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: İlk müsabakam benim için çok heyecanlıydı. Henüz 2-3 aylık bir sporcuyken tatamiye(ringe) çıkmak benim için gurur vericiydi. İlk olmasına rağmen güzel bir başarı elde edebilmiştim.

ÇALIŞMA ORTAMLARINIZ UYGUNMU

İREM GÜLSÜM SAYIN: Çalışma ortamımız bu sporu yapmak adına gayet elverişli ve çeşitli aletlerle donatılmıştır.

OKUL VE SPOR’UN BİR ARADA YÜRÜMESİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: Okul ve sporu bir arada yürütmek biraz azim ve çalışma istiyor, açıkçası kolay bir şey olmadığını söyleyebilirim. Fakat kendi adıma çoğu zaman zorlanmış olsam da her iki alanda da başarılı olmak için uğraşıyorum.

ÖRNEK ALDIĞINIZ SPORCU VEYA SPORCULAR VARMI

İREM GÜLSÜM SAYIN: Aslında örnek aldığım bir sporcu yok ama dövüş sporlarında profosyonel olan ve bu alana gönül vermiş başarılı sporcuların hikayeleri benim için genelde yol gösterici oluyor diyebilirim.

MÜCADELE SPORUNA  İLK BAŞLADIĞINIZDA NE GİBİ ZORLUKLARLA KARŞILAŞTINIZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: Sporun ilk zamanlarında bazı imkanlarımız yetersizdi ve başlarda derslerle birlikte bu sporu götürmeye adapte olmak uzun sürdü ve bu süreçte tabi ki zorlandım.

MÜCADELE  SPORU  NASIL BİR DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

İREM GÜLSÜM SAYIN: Yapmış olduğum Kyokushin, Wushu ve Kick Boks düzen, sabır, istikrar, kararlılık, saygı, inanç, motivasyon, azim, çalışma gibi bir çok disiplini bir arada bulunduruyor. Bunlara sahip sporcu olduğumuzda iyi bir yerlere gelebiliyoruz.

ANTRENMANLARINIZDAN BAHSEDERMİSİNİZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: Antrenmanlarımız çok yoğun ve sıkı bir çalışma gerektiriyor. Teknik-taktik, kondisyon, güç ve patlama kuvveti gibi her açıdan kendimizi geliştirecek ve maça hazır olacak şekilde planlanmış eşli ve bireysel antrenmanlar yapıyoruz.

MÜSABAKAYA ÇIKARKEN NASIL KONSANTRE OLUYORSUNUZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: Müsabakaya çıkmadan önce sadece o an'a odaklanarak heyecan ve stresimi kontrol altına almaya çalışıp, zihnimde yapabileceğime ve başarılı olduğuma odaklanıyorum ve her şeyden önemlisi kendime inanarak müsabakaya çıkıyorum.

MÜSABAKA SIRASINDA NELER HİSSEDİYORSUNUZ

İREM GÜLSÜM SAYIN: Tatamiye çıktığım an heyecanım azalmış oluyor ve maçı almak için elimden gelen her şeyi yapmaya odaklanıyorum, bana inanan ve arkamda olan bir sürü insan olduğunu biliyorum onlara ve kendime yakışan bir biçimde mücadele ediyorum.

MÜCADELE  SPORCUSU OLMANIN ZORLUKLARI NELERDİR

İREM GÜLSÜM SAYIN:  Mücadele sporcusu olmak zihnen ve bedenen insanı çoğu zaman yorabiliyor, Maddi açıdan çok zorluk çektiğimiz zamanlar oluyor antrenmanlarımız yoğun oluyor ve bazen sosyal hayatımızdan feragat edebiliyoruz ve birçok sağlık sorunu yaşayabiliyoruz fakat emeklerimizin karşılığını almak için uğraşıyoruz hedefimize ulaştığımızda ise bu zorlukları görmüyoruz bile.

YAPTIĞINIZ SPOR’A AİLENİZİN BAKIŞ AÇISI NEDİR

İREM GÜLSÜM SAYIN:  Ailem her zaman en büyük destekçim olmuştur. Yaptığım branşlarda en iyi yerlere gelebilmek için onlarda benimle birlikte çok mücadele ettiler, bu yüzden onlara çok teşekkür ederim.

BU SPORDA HEDEFLERİNİZ NELER

İREM GÜLSÜM SAYIN: Hedefim ülkemi en güzel yerlerde en güzel şekilde temsil etmek ve kendi başarılarımın üzerine başarı ekleyerek iyi ve başarılı bir sporcu olmaktır. Her maçımdan, her antrenmanımdan sonra kendime bir şeyler katabilmek benim için çok önemlidir. Hedeflerim için pes etmeden yola devam.

KATILDIĞINIZ ŞAMPİYONALARDAN VE BAŞARILARINIZ NELERDİR

İREM GÜLSÜM SAYIN:  2018 yılında Kyokushin Türkiye üçüncülüğü ardından milli takıma girerek 2018 yılında uluslararası Kyokushin Avrasya birinciliği , 2019 yılında  Kyokushin Türkiye ikinciliği , 2019 yılında Wushu Türkiye üniversiteler arası ikinciliği, 2019 yılında  Kyokushin uluslararası Avrasya birinciliği , 2019 yılında da wushu milli takımına seçilerek balkan şampiyonasına gittim. , Kick Boks ve Kyokushin bölge 1.-2.-3.lüklerim bulunuyor.

Etiketler: kickboks çanakkale irem

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler