PAŞAKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÇANAKKALE GEZİSİ

05 Ağustos 2018 18:59
PAŞAKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÇANAKKALE GEZİSİ

Manisa Saruhanlı Belediyesi, sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında Nuriye ve Çınaroba mahallelerinin ardından Paşaköy mahallesini de Çanakkale’ye geziye getirdi.

Çanakkale ruhunu canlı tutmak için harekete geçen Saruhanlı Belediyesi, Çanakkale’ye geziler düzenleyip, vatandaşların şanlı tarihimizin yazıldığı toprakları yakından görmesine imkan sağlıyor. Bu kapsamda Paşaköylü vatandaşlar, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın talimatı ile organize edilen gezi kapsamında Çanakkale’ye gelip tarihi yarım adayı gezerek, duygu dolu anlar yaşadı. Başkan Yaralı, tarihin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale’de ecdadımızın insanlık tarihinin en şanlı destanlarından birini yazdığını belirterek, “Çanakkale Türkiye Cumhuriyeti’nin önsüzüdür. Vatanımızın neredeyse her ailesinden, her köyünden bir yiğidinin şehit düştüğü cennet bahçesidir. Bütün milletimizin yüreğinin bir parçası bu şehirdedir. Çanakkale bizim manevi başkentimizdir. 250 bin şehidimizin, sayısız gazilerimizin ve ecdadımızın vatan ve Allah sevgisine karşılık olarak Cenab-ı Allah’ın milletimize bahşettiği Çanakkale ruhu milletimizin ve bütün mazlum milletlerin manevi dinamiği olmuştur” dedi. 
Çanakkale Zaferinin, Türk askerinin imkansızı başardığı, vatan sevgisini ve iman gücünü en üst safhada ortaya koyduğu bir destan olduğunu belirten Yaralı, “Bu destanın her satırında insanlık onuru vardır. Bu onur, düşmana sadece silahlı mücadelede değil, verdiği insanlık dersi örnekleriyle de baş eğdiren aziz mehmetçiklerimize aittir” diye konuştu. 
Başkan Yaralı, vatan savunmasında toprağa düşmüş tüm şehitleri bir kez daha rahmetle andığını dile getirerek, şehitlerin emanetine kararlılıkla sahip çıkacaklarını, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. İHA

 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Son Eklenenler