istanbul escort

aksaray haber

Pakdemirli’den Ayasofya açıklaması… (11.07.2020)

11 Temmuz 2020 12:28
Pakdemirli’den Ayasofya açıklaması… (11.07.2020)

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Danıştayın Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair Bakanlar Kurulu kararını iptal etmesiyle ilgili, "Oranın tamamen tekrar cami olması, Türkiye'nin ve Türklerin 1453 yılından beri hakkıdır." dedi.

Bakan Pakdemirli, Danıştayın, Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması yönünde karar aldığını söyledi. Ayasofya'nın müze olması yönündeki 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararının iptal edildiğini dile getiren Bakan Pakdemirli; “Zaten orada ibadete açılan bir kısım vardı ama oranın tamamen tekrar cami olması, Türkiye'nin ve Türklerin 1453 yılından beri hakkıdır. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadesini kullandı.

Haber Merkezi

Etiketler: çanakkale

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorum Ekle

Vatandaş

11 Temmuz 2020 15:00
Bu ulkede herkes işini yapsa sorun kalmayacak. Tarım hayvancılık bitmis ne halde binbir türlü sorunlar var.Adam kalkmış Ayasofya yı konuşuyor. Tarım bakanına şindi ayosofya mi lazim. Bak kurban yaklaşıyor .pamdemi var.ona gore tedbileri alin.ama kafta degil gercek radikal tedbirler alındimi.yok .ayasofya var.olsun halk her şeyi görüyor. Takip ediyor.siz hata yapmaya devam edin.

Son Eklenenler